Yazılar

Yazilar

Bu sayfamızda sizlere evden eve nakliyat sektörünü daha iyi tanıtmak ve geliştirmek adına yazılar yayınlanmakta, sektörde bilgi kirliliğinin fazla olması nedeniyle bu sayfamızda bu bilgi kirliliğini gidermek adına yazdığımız yazıları incelemeden taşınmayın.

Evden Eve Taşımacılık

Türkiye çok değişik nedenlerle göç hareketliliğinin fazla olduğu bir ülke olma özelliğini sürdürmektedir. Adrese dayalı nüfus verilerine göre sadece 2013 yılı içinde 2,5 Milyon kişi şehirlerarası göç etmiştir. Şehirlerarası göçün en önemli nedenleri aile bireylerinin birbirlerine bağımlı hareketi diğer bir ifade ele daha önce göç etmiş bir aile bireyinin peşinden gitmek, eğitim diğer bir önemli neden, iş aramak ve devletin yaptığı memur tayinleri ifade edilebilir.

Evden Eve Nakliyat Platformları

Türkiye’de evden eve nakliyat sektöründe dengeler yeniden kuruluyor.  Eski talep toplama alışkanlıkları ve oyuncuları hızla şekil değiştiriyorlar. Son yıllarda firmalar için yeni müşteri bulmak önemli ölçüde internet ortamına kaymıştır. Müşteriler internette olunca müşteri kapma yarışı da doğal olarak internete oluyor.

Enakliyat Üyesi Evden Eve Nakliyat Firmalarına Tavsiyeler

Evden eve nakliyat işi ile uğraşan her firmanın temel hedefi kazancını arttırmaktır. Kazanç durup dururken artmaz. Kamyonlar ful kapasite ile çalışırsa kazanç artar. Sayın Enakliyat üyesi firmalarımızın yetkilileri; biraz zamanınızı bu yazıyı okumak ve anlamak sonrada uygulamak için ayırırsanız. İlerde kazancınız artıktan sonra, iyi ki ben Enakliyat’ın tavsiyelerine uymuşum deyip, bize teşekkür etmeyi aklınızdan geçireceksiniz. Bu yazı sizin iş hayatınızdaki başarınızın reçetesi olabilir. Her bir tavsiyeyi özenle okumanızı ve üzerinde düşünmenizi önemle tavsiye ediyoruz.

Evden Eve Nakliyatta Kalıcı Başarı İçin 5 Kural

Ey evden eve nakliyat insanları siz hizmet sektöründe faaliyet gösteriyorsunuz. Sağ ol be hatırlattığınız için, biz de tarım sektöründe çalıştığımızı sanıyorduk demeyin. Hizmet sektöründe uzun vadeli başarıyı sağlayan faktör sayısı 5 ya da 15 değil aslında tektir. Bütün mesele bu tek muhteşem faktörü lehimize çevirmek ve ondan yararlanmayı bilmekte gizlidir. Peki bu muhteşem faktör nedir? Onu da yazımızın ilerleyen kısımlarında açıklayacağız.

Yurtiçi Görev Yolluğu (Harcırah) Hesaplama

Harcırah asıl görevli bulundukları yerden başka yerlere geçici veya sürekli görevle naklen atanan memur ve hizmetlilere görevlendirildikleri yerlerde veya yeni görev yerlerine taşınmalarından dolayı yapacakları ek masraflara karşılık olarak yapılan ödemelerdir.

Müşteri Yorumları ve Reytinglerine Ne Kadar İtibar Edelim?

Dünya’da son tüketiciye hizmet veren bütün başarılı internet sitelerinin ortak kalite hizmet ölçüm parametresi müşteri yorumları ve reytinglere dayanmaktadır. Müşteri yorumları ve reytinglerini ilk kullanan siteler arasında Amazon, Ebay gibi şu anda dünyanın en başarılı siteleri yer almaktadır.

Türkiye de Evden Eve Nakliyat Sektörü Ne Kadar Büyük?

Bu sorunun gerçek cevabını Türkiye’de, Devlet dâhil kimse bilmiyor. Çünkü bu sektör kayıt dışı faaliyetlerin en yoğun olduğu sektörlerin başında gelmektedir. Bu sektörde faaliyet göstermekte olan kişiler olarak biz meraktan kıvranıyoruz. Acaba ne kadar büyük bir sektör? Biz potansiyelin ne kadarından yararlanıyoruz? Gelişme alanı ne kadardır? Gelişme trendi ne yönde ilerlemektedir? Sorular peş peşe sıralanırken cevaplar bulutların arkasında kalıyor.

Evden Eve Nakliyat Sigortası

Google’ın arama çubuğuna “Evden eve nakliyat sigortası” yazıp enter tuşuna bastım. Karşıma çıkan ilk linke tıkladım. Aşağıdaki saçma ifadelerle karşılaştım. “Evden eve nakliyat denilince Türkiye’nin sayılı kuruluşlarından olan firmamız, 81 ilin bütün ilçelerinden evlerinizi, eşyalarınızı, iş yerlerinizi, ofislerinizi piyanolarınızı büyük bir özveriyle taşıyor.” Kel alaka mı denir? Dam başında saksağan mı? Ayrıca Türkiye’de 81 ilin bütün ilçelerinde hizmet veriyoruz demek tam bir palavra…

Hadi İmaj Değiştirelim

Evden eve nakliyat işi kamyonla yapılır. Ne laf ama… Her halde kamyonla yapılacak, evden eve nakliyat işi otobüsle yapılacak değil ya… Türkiye toplumunda kamyoncunun imajının harika olduğunu söylesem bana kamyoncular da inanmaz. Şöyle düşünmenizi size tavsiye etmem. Biz kamyoncuyuz, imaj bize sökmez. Biz babamızdan böyle gördük böyle devam ederiz.

Evden Eve Nakliyatta Hizmet Kalitesi ve Ekmek

Hizmet sektöründe faaliyet gösteren herkes hizmet kalitesinden para kazanmaya çalışır. Elbetteki bu yola baş koyan her girişimci hizmet kalitesinin öneminin farkındadır. Evden eve nakliyat sektöründe farkındalığın müşteri memnuniyeti için yeterli olmadığını da günlük hayatımızda karşılaştığımız müşteri sorunlarından gayet iyi anlıyoruz.s

Enakliyat Bilgi İletişim Hiz. Tic. Ltd. Şti © Copyright 2011-2021 Enakliyat.com.tr Her Hakkı Saklıdır.