YUKARI
-

Enakliyat Sistemi Nasıl Çalışır?

Evden eve taşınmak isteyen Tüketici sitemizde taşıma ihalesi başlat butonuna tıklayarak ihale bilgilerini mümkün olan en geniş detayı ile sisteme kaydedip taşıma ihalesi başlatır. Tüketicinin başlattığı ihale sitemizin ana sayfasında sergilenir. Ayrıca tüketicinin seçtiği başlangıç ve bitiş yerleri esas alınarak o yerlere en yakın üye firmalara otomatik mail gider. Nakliyat firmaları Site üzerinden kendileri için uyun olacak şekilde ihaleye teklif verirler. Tüketici bu tekliflerden kendisine en uygun olanı, firmanın tecrübesi, reytingi ve fiyatına bakarak onaylayıp ihaleyi bitirir. Enakliyat ihaleyi kazanan firmayı email ile bilgilendirir. Firma ihaleye verdiği teklif koşullarına bağlı kalarak evden eve taşıma işi yapar ve ücretini tüketiciden tahsil eder. Evden eve taşıma işi yapıldıktan sonra Enakliyat tüketiciyi arar yapılan taşıma işinden ne derece memnun kaldığını sorar aldığı cevabı firmanın Enakliyat Sistemindeki Reytingine yansıtır.
+

Enakliyat Sisteminin Avantajları Nelerdir?

+

Her Nakliyeciyi Üyeliğe Kabul Eder mi?

+

Enakliyat’a Üye Firmalara Neden Güveneyim?

+

Enakliyat Taşınmak İsteyen Tüketiciden Ücret Talep Eder mi?

+

İhaleler Nasıl Sonuçlanır?

+

Teklifi Onaylamak Ne Anlama Gelir?

+

Taşınacak Eşyaları Kendimiz Veya Nakliyat Firmasının Ambalajlanması Fiyata Etki Eder mi?

+

Evden Eve Taşıma Fiyatını Belirleyen Unsurlar Nelerdir?

Kapora

Soru
Taşıma gününden önce firmaya kapora ödenir mi? Bir firmanın bunu taleb etmesi normal midir?
Çiğdem ACAR Cevap
icon

Evden Eve Nakliyattan önce anlaştığınız firmanız sizin için bir gününü rezerve ettiği için artık o gün için gelebilecek iş taleplerini size verdiği söz nedeni ile geri çevirecektir. Bu nedenle nakliyat firmaları sizin taşınmadan caymanız durumunda zararını aldığı kapora ile tanzim eder. Bu durum evden eve nakliyat dışında daha bir çok sektörde bulunmaktadır. Kapora verirken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

 • Kapora ödemelerinde ya banka aracılığı ile ödeme yapın yada sözleşme yaptıktan ve ödeyeceğiniz kaporayı sözleşmede belirtikkten sonra ödeyin.
 • Şehirler arası evden eve nakliyat için kapora ödemelerinde çok dikkatli olun. Kaporayı öderken firma sahibinin dışında başka isimlere yapmayın. Sizde firmadan taşınmadan cayması durumunda kaporanızı kolayca geri alabileceğinizi garanti altına alın.
 • Kapora ödeyeceğiniz firmaları özellikle iyi araştırın. Öyle her firmaya kapora ödemeyin. Firmadan sizde kaporayı ödemeden önce yetki belgeleri ve firma vergi levhası gibi belgeleri taleb edin böylece kime ödeme yaptığınızı bilirsiniz.
 • Fax ile gönderilen sözleşmeler karşılığında kapora ödemeyiniz. Bu sözleşmelerin hiç bir anlamı yoktur. Islak imzalı sözleşmeleri terçih edin.
 • Yapacağınız kapora ödemelerinin taşıma fiyatının 15%’ini geçmemesine dikkat edin.

Bu durumları dikkate alarak evden eve nakliyat firmanıza kapora ödeyebilirsiniz.

Siz de sorun »

Şehir İçi Evden Eve Nakliyat

Soru
Merhaba, Ben evimi İstanbul Maltepe de 2 sokak ileriye taşımak istiyorum. Yani yeni taşınacağım ev çok yakın evden eve nakliyat için bu kadar yakın olması evden eve nakliyat fiyatını ne kadar etkiler bilgi verebilirmisiniz.
İbrahim Aydın Cevap
icon
Merhaba İbrahim Bey,
Şehir içi evden eve nakliyat fiyatlarını etkileyen ana unsurlar; işçilik maliyetleri, paketlerme giderleri, yakıt ve amortisman ve kat durumudur. Burdan da görüldüğü gibi yakıt giderleri hariç diyer tüm giderler şahir içi evden eve nakliyat için sabittir. Bu durumda 20km mesafeye taşınmakla 1km mesafeye istanbul da evden eve nakliyat yapmanın farkı 40TL dir. Şehir içi evden eve nakliyat fiyatları için mesafe temel giderlerden değildir.
Siz de sorun »

Firma Değerlendirmeleri

Soru
Enakliyat.com.tr de taşındığım firmayı nasıl oylarım?
Muhammed Korkmaz Cevap
icon
Merhaba Muhammed bey,
Teklifini onaylayıp taşındığınız firmayı değerlendirmek için email adresinize gelen linki tıklayarak reyting sayfasına ulaşabilirsiniz. Bu sayfada firma hakkında yorum yapabilir ve aldığınız hizmeti oylayabilirsinz. Sadece taşındığınız firmaya oy verebilir ve oylamaya bir kez katılabilirsiniz.
Siz de sorun »

uluslararası nakliyat

Soru
KKTC'den İstanbula evimizi taşımak istiyoruz, uluslararası nakliye olarak geçiyor, bu konuda da hizmet verebilirmisiniz? teşekkürler
osman bagce Cevap
icon
Merhaba Osman bey,
henüz uluslararası evden eve nakliyat hizmeti vermiyoruz. Uluslararası evden eve nakliyat hizmeti veren firmaların listesi mail adresinize gönderilmiştir.
Siz de sorun »

evden eve taşımalarda sigorta

Soru
ben erdemliden evden eve taşımaya verdim benim bilgisayarım ve tabaklarım kırıldı bunu firmaya bildirdim ve bana şunu söyledi sigorta sadece eşyanın evden alınıp varacagı adrese kadar diye dedi ve bende zararımı kim ödeyecek dedim bana eşyalar inerken paketleri açıp kontrol edecekmişim hangi ev sahibi taşındıgı zaman hemen paketleri açip kontrol ediyor mersin star nakliyat olarak benim gözümde sıfır olarak yer etti taşıma işini yapanlar lütfen güvenli taşımaya özen göstersinler .
kemal şahbaz Cevap
icon
Siz de sorun »

Evden Eve Nakliyatta Taşıma Sigortası

Soru
Evden eve nakliyat sigortaları hangi hasarları karşılar bilgi verir iseniz sevinirim. Teşekkürler
Serap Keskin Cevap
icon
Merhaba Serap hanım, Evden eve nakliye sigortası dar ve sınırlı bir teminattır. Taşınan eşyaların, taşıyan araç ile birlikte tamamen zayi olması halini temin eder. Hiçbir kısmi hasarı temin etmez. Evden eve nakliyatta en çok tercih edilen ve nakliyat firmalarının sigortalı nakliyat dedikleri nakliyat sigortası bu kapsama girmektedir. Eşyalarınızın çizilmesi, kaybolması, kırılması, çalınması gibi zararları karşılamayacaktır. Evden eve nakliyat sigortaları hakkında daha fazla bilgi için Nakliye Sigortaları yazımızı öneririz.
Siz de sorun »

Eşyaların Paketlenmesi

Soru
Paketlemesini bizim yaptığımız eşyaların zarar görmesi halinde firma bu zararı karşılıyor mu? Karşılamıyor ise paketlemeyi bizim yapmamız ne kadar doğru?
Hasan Timur Cevap
icon
Merhaba Hasan bey, Hasarın meydana geldiği paketlerde yırtık, ezilme ve çökme yok ise eşyaların zarar görmesinin nedeni paketleme hatasıdır. Bu nedenle firma bu hasarı ödemek istemeyebilir. Bu nedenle sadece ufak tefek eşya ve mutfak eşyalarını sizin paketlemenizi öneririz. Mobilya ve beyaz eşyaları evden eve nakliyat firmalarının paketlemesi daha doğru olacaktır.
Siz de sorun »

Enakliyat Sistemi Nasıl Çalışır?

 • Taşıma İhalesi Formunu Doldur

  Nerden nereye taşınacağı ve eşya hakkında bilgi ver.
 • Firmalardan Fiyat Teklifi Al

  Reyting ve yorumları olan birçok firmadan fiyat teklifi al.
 • Firmalardan Birini Seç

  Firma tecrübesi, reyting ve fiyatını karşılaştır birini seç taşın.
 • Firma Ve Hizmetini Değerlendir

  Elinizdeki yorum ve reyting gücünü kullanın firmayı değerlendirin.

Evden eve nakliyat firmalarından fiyat teklifleri alın

Gerçek müşteri yorumlarına sahip evden eve nakliyat firmalarıyla taşınmak için formu doldurun.

fiyat teklifi al