Evden Eve Nakliyat

Fiyat Teklifi Al

Parça Eşya Taşıma

Fiyat Teklifi Al

Ofis Taşımacılığı

Fiyat Teklifi Al
Taşınmadan Önce Yapılması Gerekenleri Bilmek İçin Okunacak 10 Yazımız

Taşınmadan Önce Yapılması Gerekenleri Bilmek İçin Okunacak 10 Yazımız


Bugün internette arama yaparken insanların arama motoruna “evden eve nakliyat nasıl olur ” diye sıklıkla yazdıklarını öğrendim. Şöyle bir tezim zaten vardı. İnsanlar çok sık taşınmaz dolayısı ile evden eve nakliyat konusunda pek bilgili değillerdir. Ancak ben bile bu kadarını beklemiyordum.

Bu şok bilgiden sonra bugüne kadar yazdığım ve taşınacak insanların işlerini kolaylaştıracak bazı yazılarımı bir araya toplamaya karar verim. Böylece bu yaralı içeriklere insanlar daha kolay ulaşacak.

1- Taşınmak İçin En İyi Gün

İnsanların bir çoğu ev kiralamak veya satın almak ve taşınmak için yeterli nakit olduktan sonra her gün taşınmak için en iyi gündür, diye düşünebilir. Evet bir açıdan bu düşünceye diyecek bir şey bulamıyorum. Ancak biraz planlama yaparak ve gün seçimi üzerine biraz kafa yorarak cebinizden evden eve nakliyat için daha az para çıkmasını sağlayabilirsiniz. Birçok insan nakliye fiyatlarının yıl içinde çok fazla farklılık göstermediğini varsayarlar. Ama bu doğru değildir. Her ay için piyasada nakliyat hizmeti için bir fiyat oluşur. Ayrıca haftanın her günü için fiyatlamalar farklıdır.

2- Ev Taşımanın Püf Noktaları

Ev taşımanın püf noktalarını yazmaya karar verdiğimde, şöyle bir geriye doğru bakınca şimdiye kadar binlerce taşımaya şahitlik yaptığımı gördüm. Bu aynı zamanda çok farklı hikâyeler dinlediğimiz anlamına gelir. Tüm hikâyeler ışığında "ne yapılırsa daha rahat bir taşıma gerçekleştirilir" diye kafa yorduğumuz gün sayısı da epey fazladır. İşte bir şeyler keşfettiğimiz günlerde aşağıdaki püf noktaları nakliyat tavsiyelerimiz içinde yer aldı.

3- Taşınmayı Kabusa Çeviren 3 Neden ve Bunları Nasıl Önleyebilirsiniz

Söyleyebilecek çok fazla bir şey yok. Taşınmak gerçekten stresli bir iştir. Ama bunun tam bir baş ağrısına dönmemesi için alınacak basit önlemlerde vardır. Aslında herkesin farkında olduğu ama çok fazla önem verilmeyen bu adımları tek tek inceleyelim ne dersiniz?

Sorunlar taşınmanın her aşamasında ortaya çıkabilir. Fırtına bazen kamyonun park etmesi ile başlar. Bazen 6.kattaki eşyaları indirmek için asansörün kullanılamayacağı anlaşıldığında, bazen eşyalar görüldüğü zaman fırtına kopar. Liste böyle uzayıp gider. 

Kimse benim yoğurdum ekşi demez. Hangi yoğurt satıcısına sorsanız en güzel yoğurt bizdedir. Bizim dedemiz Osmanlı Sarayında Yoğurtçu Başıydı der. Doğru yoğurtçuyu tespit etmek için yoğurtçulara soru sorarak bir kanaat oluşturmak mümkün olmadığını artık biliyoruz. Bizim düşüncemize göre bu kendini beğenmiş yoğurtçuların yoğurdunu daha önce yemiş müşterilere soru sormak, yoğurdu ne derece beğendiklerini öğrenmek iyi bir yöntem olabilir.

5- Evden Eve Nakliyat Sigortası

Yaptığım derin araştırmadan elde ettiğim bilgi şöyle; aslında evden eve nakliyat için düzenlenmiş ayrı bir sigorta poliçesi yok. Evden eve nakliyat yapılırken kullanılabilecek iki tür sigorta poliçesi mevcut. Bunlar Üçüncü Şahıslara Karşı Mali Mesuliyet Sigortası ve Emtia Nakliyat Sigortasıdır.

6- En Basit Evden Eve Nakliyat Sözleşmesi

Bir gün, acaba sözleşme imzalama oranı nedir? Diye kendim basit bir istatistiki çalışma yaptım 10 adet taşınacak müşterimizi arayıp sözleşmenin önemi konusunda bilgi verdikten sonra bu müşterilerimizin hangileri taşınırken sözleşme yapmış diye tekrar taşındıktan sonra aradım ve çıkan oran 1/10 evet on kişiden sadece bir kişi sözleşme yapmış. Benim için tam bir hayal kırıklığı oldu. O kadar dil döktük sözleşmenin öneminden… Karşılaştığım bahaneler yukarıdan farksız idi. Aldığım izlenim de aslında müşterilerimizin pek te hevesli olmadığı yönünde oldu. Hâlbuki Enakliyat da hazır evden eve nakliyat sözleşmesi var çıktı alıp firma ile taşınma günü imzalayabiliyorsunuz.

7- İyi Bir Taşınma İçin Sadece Temenni Yetmez Biraz Çalışmak Gerekir

Önceki taşımalarında kötü tecrübeler yaşamış müşterilerimize bu firmanın yorumları iyi dediğimiz zaman “Nakliyat firmalarının hepsi aynı” gibi dönüşler alıyoruz. Ama biz biliyoruz hepsi aynı değil çürükler olduğu gibi gerçekten parlayanlar da var.

Ayrıca işin bir de bizim üstümüze düşen görevler kısmı var. Bakalım biz işimizi yapıyor muyuz ki nakliyeciden işini çok iyi yapmasını bekleyelim. Gerçi sürecin her aşamasını nakliyat firmasının anlatması lazım; “iyi bir taşınma deneyimi için onun çalışması gerekir” diyeniniz çıkabilir. Ama üzülerek belirtmeliyim ki o iş öyle yürümüyor. Evden eve nakliyat hizmeti veren firmaların çoğu için “müşteri ne kadar az biliyorsa o kadar iyidir” düşüncesi mevcut. Siz hala firma anlatsın diyorsanız saygı duyarım.

8- Nakliyat Firmanızın Size Söylemek İstemeyeceği 10 Şey

Kaliteli hizmet verecek bir evden eve nakliyat firması bulmak çok zor olabilir. Ayrıca evini taşıyacak olan sizleri koruyan bir yasal düzenleme olmadığına göre, evet k-yetki belgeleri var ama bu tüketiciyi koruma amaçlı bir düzenleme değil. Bu düzenleme nakliyat firmalarından bir nevi vergi toplamak için icat edilmiş. Birde Karayolu Taşıma Kanunu var ama bu kanunda daha çok yolcu taşımacılığını ve uluslararası taşımacılığı düzenlemektedir. Bu durumda en iyi seçeneğiniz  evden eve nakliyat için kendinizi eğitmeniz ve dikkat edeceğiniz bir kaç basit adım ile iyi bir firma seçmek. Firmalar sizin pek bilgi sahibi olmadığınızı anladıklarında daha rahat davranmakta ve bu durumu kendi lehlerine kullanmaktadırlar. Tabi bu söylediklerimiz işini temiz ve dürüst olarak yapan firmalara değil. Ama her durumda bilinçli taşınmak en iyi seçenektir.

9- Evden Eve Nakliyat Nasıl Yönetilmeli ve Nelere Dikkat Etmeli (Örnek Çalışma)

İki evden eve nakliyat tecrübemizin üzerinden bazen aylar çoğunlukla yıllar geçmiş oluyor. Dolayısıyla edindiğimiz deneyimleri bir sonraki maceraya taşımak çok mümkün olmuyor. Çünkü çoğu tecrübe unutulup gidiyor.

Bu nedenle taşınmadan önce nelere dikkat etmeli diye bir Google araması yaparsanız, daha önce yazdığımız yazılar ile karşılaşacak ve süreci daha iyi planlayabileceksiniz. Araştırma yapmadan süreç hakkında bilgi sahibi olmadan taşınmayın.

10- Taşınırken Eşyalar Nasıl Paketlenir ve Toplanır?

Doğru hazırlanmak hem eşyaların toplanıp paketlenmesi hemde paketlerin tekrar açılması aşamasında size kolaylık ve daha az stres oluşturur.

Her yıl milyonlarca insan eşyalarını toplayıp yeni bir şehir veya ilçede yeni bir maceraya başlıyor. Yeni bir şehirde yaşama heyecanı insanı heveslendirebilir ama ondan önce yapılacak birçok paketleme ve toplama işi var. Hemen heyecanınızı kaybetmeyin bu işi de eğlenceli hale getirmek sizin elinizde…

Taşınmaya daha rahat hazırlanmak için önce şu önerilerimize bir göz atın ardından paketleme önerileri gelecektir.

Taşınmadan önce yapılması gerekenler için veya evden eve nakliyat nasıl olur diye merak eden herkes için en iyi yazılarımızı bir araya getirdik.

Taşınmadan önce yapılması gerekenler için okunacak 10 yazımız


Sanırım, evden eve nakliyat zor ve stresli bir süreç ayrıca çok bilinmeyi olan bir iş dersem. Taşınan veya taşınmaya hazırlanan birçok kişi benimle aynı fikirde olacaktır.

Evet, gerçekten evden eve nakliyat zor bir deneyim. İşin kontrolünü kaçırınca da tam bir baş ağrısı olup geçmek bilmiyor.

Ancak size biraz plan ve öneriyle bu işi çok daha kolay gerçekleştireceğinizi söylesem ne dersiniz? Evet, neredeyse beş yıldır nakliyat sektörü hakkında yazılım ve sistem geliştirmenin yanında öneriler de yazıyorum. Bunları test etmeyi de ihmal etmiyorum. Rahat taşınmak kolay sadece size biraz iş çıkaracağım o kadar.​

Enakliyat Bilgi İletişim Hiz. Tic. Ltd. Şti © Copyright 2011-2022 Enakliyat.com.tr Her Hakkı Saklıdır.