Hacim Hesapla

Hacim Hesapla

Taşınacak eşyalarınız için en ideal araç ölçüleri için eşyalarınızın hacmini hesaplayın, taşınma günü eşyaların araca sığmaması gibi sürprizlerle karşılaşamayın.

Hacim Hesaplama Neden Önemli?

Taşınmaya karar verdiniz ve bir firma ile anlaşmaya vardınız. Bu nakliyat firmasına eşyalarınız için nasıl bir araç getirmesi konusunda sizin vereceğiniz bilgiler çok önemlidir. Yapacağınız yanlış, eksik aktarmalar veya firmanın fazla önemsememesi sonucu taşınma günü gelen araca eşyalarınız sığmayabilir. Bir çok taşınma henüz başlamadan bu sebepler ile ertelenirken, çoğu zaman da eşyalar araca yüklendikten sonra sığmayacağı anlaşılır. Bu durum nakliye fiyatının artması anlamına gelir. Çünkü kalan eşyaların taşınması için ikinci bir sefer daha yapılması lazım, her firma ikinci sefer için size bir maliyet yansıtacaktır.

Taşınma günü "Eşyalar araca sığmıyor." veya "İkici bir sefer yapmak zorundayız." gibi olumsuz durumlar ile karşılaşmamak için hacim hesaplama aracını kullanabilirsiniz. İki dakikanızı ayırıp eşyalarınızın hacmini hesaplayarak tüm bu riskleri önleyebilirsiniz. Eşyalarınızı tek tek seçerek araçta dolduracakları hacmi öğrenebilirsiniz. Hesapladığınız hacmi nakliye firmanız ile paylaşın. Firmadan eşyalarınıza uygun büyüklükteki araç ile gelmesini isteyin.

Hacim hesaplama özellikle eşya depolama hizmeti istediğinizde önem kazanır. Çünkü depolanacak eşya hacine göre bir kabin veya konteyner seçeceğiniz için eşyanızın ne kadar hacim kapladığını bilmeniz doğru kabin veya konteyner seçiminizi kolaylaştıracak ve eşyalarınız için en doğru hacimdeki konteyneri seçmek tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Depolanacak eşyalarınızı netleştirdikten sonra hacim hesaplama aracı ile eşyalarınızın hacmini kolayca öğrenip eşya depolama hizmetinin ayık maliyetini kendiniz de kolayca öğrenebilirsiniz.

Eşya depolama firmaları ile görüşmeden önce eşyalarınızın depoda kaplayacağı hacmi öğrendikten sonra görüşmelerde daha kolay net teklifler alabileceğinizi unutmayın.