Nakliyat Sözleşmesi

Nakliyat Sözleşmesi

Evden eve nakliyat için anlaştığınız nakliyat firması ile sözleşme yapmadan taşınmayın. Anlaştığınız şartları sözleşmede belirterek taşınma işi başlamadan karşılıklı olarak imzalayın. Aşağıdaki örnek nakliyat sözleşmesini bilgisayarınıza indirebilir veya çıktısını alarak yararlanabilirsiniz.

Formu doldurup yazdır veya yada +sitene ekle

evden eve nakliyat sözleşmesi

Evden Eve Nakliyat Sözleşmesi

I.
Sözleşmenin Amacı
İş bu sözleşme aşağıda adları yazılı nakliyat firması ve eşya sahibi arasında, firmanın ev eşyalarını alınacak adresten bırakılacak adrese aşağıda belirtilen şartlar doğrultusunda taşınması işleminin gerçekleştirilmesi için düzenlenmiştir.
Taraflar sözleşmenin tamamını okuduklarını, içeriğinin bütünü ile anlaşıldığını ve tüm hükümlerini onayladıklarını kabul, beyan ve taahhüt ederler.
II.
Firma
Adı:
Adresi:
III.
Eşya Sahibi
Adı Soyadı:
Eşyanın Alınacağı Adres:
Eşyanın Bırakılacağı Adres:
IV.
Genel Maddeler
 • Aksi belirtilmediği sürece tüm eşyaların paketlenmesi, demontajı ve eşyanın bırakılacağı adreste montajının yapılması nakliye firmasına aittir.
 • Evden eve nakliyat esnasında eşyaların hasar görmesi veya tamamen kullanılamaz hale gelmesi durumunda zarar gören eşyanın bedeli taşıma fiyatından düşürülür.
 • Eşyaların bırakılacağı adrese eksik getirilmesi ve kaybolması halinde tüm yükümlülük nakliye firmasına aittir.
 • Evden eve nakliyat firmasının eşyaları belirtilen tarihte teslim etmemesi halinde taşıma bedeli üzerinden 10% gecikme indirimi uygulanacaktır.
 • Taraflar taşıma tarihine 3 (üç) gün kalana kadar bu sözleşmeden cayma hakkına sahiptirler. Taraflardan birinin taşınma tarihine 2 (iki) gün kala cayması halinde taşıma bedelinin 15%’ini, taşıma tarihine 24 saat veya daha az kala cayması halinde ise taşıma bedelin 20%’ini ceza olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
 • Nakliye firması iş bu sözleşmede yazılı herhangi bir şarta uymaması halinde eşya sahibi bu sözleşmeyi iptal etme hakkına sahip olacaktır.
 • Evden eve nakliyat firması eşyaları kazalara karşı 15.000TL değerinde nakliye sigortası ile sigortalayacaktır.
 • Eşyaların kamyona taşınması ve kamyon karayolunda seyir halindeyken eşyalarda meydana gelecek hasarlardan firma sorumludur.
 • Paketlemesini eşya sahibinin yaptığı kolilerde, eğer kolide taşıma sırasında çok belirgin bir yırtık, çökme ve ezilme meydana gelmemiş ise sorumluluk eşya sahibine ait olacaktır.
 • Firmadan talep edilen hizmetler:
V.
Ödeme Koşulları
Bu sözleşmenin konusu evden eve nakliyat hizmetinin fiyatı olarak, karşılıklı mutabakatla belirlenmiştir. Bu fiyata KDV dahil değildir.
Ödenen: Yazı ile:
Kalan: Yazı ile:
VI.
Yasaklanan Davranışlar
Firma taşımayı Plakalı veya Plakalı kapalı kasa araç ile yapacağını beyan etmiştir. Bu sözleşmede adı ve unvanı yazılı nakliye firması bu taşımayı başka bir nakliye firmasına devredemez. Firmanın bu maddeye aykırı davranması durumunda, karşı tarafa taşınma bedelinin 15%'i kadar ceza ödemesi gerekecektir.
VII.
Sözleşmenin Sona Ermesi
İşbu sözleşme evden eve nakliyat firmasının eşyayı hasarsız bir şekilde taşınılacak yeni adrese teslim etmesi, bu sözleşmede belirtilen şekilde yerleştirmesi ve bu adresten ayrılması ile sona erer. Teslimat sırasında eşyalarda hasar tespit edilmesi durumunda bunun bir tutanakla kayıt altına alınması gerekmektedir. Firma bu adresten ayrıldıktan sonra tutanakla tespit edilmemiş hasar talepleri geçersiz olacaktır.
İşbu Sözleşme ‘den doğan veya doğabilecek her türlü ihtilaf halinde, Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.
 • Firma YetkilisiİmzaTaşıma Tarihi
 • Eşya SahibiİmzaTeslim Tarihi
BU SÖZLEŞME WWW.ENAKLİYAT.COM.TR TARAFINDAN HAZIRLANMIŞTIR
Print
Enakliyat Bilgi İletişim Hiz. Tic. Ltd. Şti © Copyright 2011-2022 Enakliyat.com.tr Her Hakkı Saklıdır.