Doğru Fiyatlarla Doğru Nakliyeciler Bulun

Müşteriler ile nakliyecileri buluşturarak evden eve nakliyatın daha uygun ve daha rahat gerçekleşmesini sağlıyoruz.

Hemen Teklif Almaya Başlayın
Ankara Evden Eve Nakliyat

Ankara Evden Eve Nakliyat

Ankara evden eve nakliyat için en iyi nakliyat firmalarından fiyat teklifleri alın, müşteri yorumları ile karşılaştırın, Enakliyat desteğiyle rahat taşının.

İyi bir Ankara evden eve nakliyat deneyimi için nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenmeye ne dersiniz?


Evet, çok sık taşınmıyoruz biraz bilgilenmek iyidir dediğinizi duydum.

Burada en iyi tavsiyeleri yazmak için epey çalıştım. Umuyorum ki çok kişi yararlanacak bu tavsiyelerden.

Başlamadan önce şunu hatırlatmak istiyorum, aşağıdaki teklif al butonuna tıklayıp açılan sayfada birkaç soruya cevap verip Ankara evden eve nakliyat firmalarından teklif alabilirsiniz.

Böylece iyi bir nakliyat firması bulmak için ilk adımı atmış olursunuz.Ankara evden eve nakliyat teklfi alEnakliyat Ankara Evden Eve Nakliyat İçin Nasıl Çalışır?

Enakliyat, sizin için en iyi Ankara evden eve nakliyat firmalarına kolayca erişmenizi sağlar ve bu firmalardan sizin için fiyat teklifleri toplar.

Unutmayın, iyi bir seçim yapmak için en az üç farklı nakliyat firmasından teklif almak en iyisidir. Birde bu firmaların sizden önce taşınan kişiler tarafından yazılan müşteri yorumları varsa bu çok daha iyi olacaktır.teklif al formunu doldurun


1- Birkaç soruya cevap verin


Enakliyat, fiyat teklif al sayfasındaki sorularımıza cevap verin. Nereden nereye taşınacaksınız, taşınacak eşyalar nelerdir? Bu ve benzer soruları bir kez cevaplayın birçok Ankara evden eve nakliyat firması fiyat teklifini sunsun.Nakliyat firmanı seç


2- Teklif veren firmaları karşılaştır

Firmaların fiyat teklifi, müşteri yorumlarını inceleyip karşılaştırın. Hizmet almak istediğiniz firmayı seçin ve iletişime geç butonuna tıklayın. Nakliyat firması ile bir kezde telefonda görüşüp kararınızı verin.Rahat taşın


3- Nakliyat firmanızı seçip rahat taşının

Görüşme sonrası anlaştığınız nakliyat firmasına taşınma tarihiniz için online rezervasyon yapın. Seçtiğiniz firma gelip taşımayı yapsın. Enakliyat desteğiyle rahat taşının. Unutmayın Enakliyat müşteri temsilciniz süreç boyunca desteğiyle sizinle olacaktır.Yorum yaz


4- Aldığınız hizmet sonrası yorum yazın

Taşınma bittikten sonra firmadan aldığınız hizmeti değerlendirip yorum yazın. İşte hepsi bu kadar. Bu yorumlar sizden sonra taşınacak insanlara yol gösterecektir. Ayrıca işini iyi yapan nakliyat firmasını ödüllendirmiş olursunuz.
Doğru Ankara evden eve nakliyat firması nasıl seçilir

Doğru Ankara Nakliyat Firması Nasıl Seçilir?

Ankara evden eve nakliyat hizmeti alırken doğru nakliyat firmasını seçmek büyük bir fark yaratabilir.

Birçok kişi taşınırken, bir arkadaşının veya çevresinde tanıdığı birinin tavsiyesine uyarak nakliyat firmasını seçer. Bu aşamadan sonra da firma hakkında çok fazla araştırma yapmaz. Ancak bu en iyi hizmeti veya en iyi fiyatı alacağınızı garanti etmez.

Eğer böyle bir ihtiyacınız varsa sizin için en iyi seçenek size yakın veya güzergah olarak uygun en az üç nakliyat firmasından teklif alarak karşılaştırmaktır.


Ankara nakliyat firmalarından fiyat teklifi almak kolay, zor olan seçilen firmanın doğru bir tercih olup olmadığıdır. Bu bilmek veya bir fikir sahibi olmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1- Araştırın

Firma seçimine geçmeden önce ilk adım olarak evden eve nakliyat süreci ile ilgili biraz araştırma yapmanızı öneriyorum. Biraz araştırıp okuyun ve bilgi sahibi olun. Böylece hiç kimse sizi yanlış yönlendiremez. Bu adım çok önemli, yeterli bilgi sahibi olmadan işe girişirseniz firmaların size söyleyecekleri efsanelere inanırsınız.

Arama motoruna “nakliyat firması nasıl seçilir” diye yazdığınızda “doğru nakliyat firması nasıl seçilir” diye bizim bir yazımız çıkacak karşınıza bu yazıyı okuyun. Ardından diğer sorularınız için birazda araştırma yapın. Bir akşamınızı bu işe ayırın ve okumaktan çekinmeyin.

2- Müşteri Yorumları

Nakliyat firmasının nasıl hizmet verdiğini öğrenmenin en kolay ve etkili yöntemi üçüncü bir hizmet verende bulunan müşteri yorumlarını incelemektir. Daha kolay veya etkili başka bir yöntem henüz keşfedilmedi veya biz bilmiyoruz.

İnternet birçok hizmet için müşteri yorum ve değerlendirmelerini inceleme imkanı sunulmuştur. Lokanta ve oteller için müşteri yorumları büyük ilgi görmektedir. Artık evden eve nakliyat firmaları içinde bu hizmet vazgeçilmez olmak durumundadır.

Müşteri yorumları genel anlamda iyi olan firmalardan iyi hizmet alma ihtimaliniz çok yüksek. Böyle firmalardan hizmet alırken üstünüze düşen görevleri tam olarak yaptığınızda ortalamanın üstünde bir hizmette alabilirsiniz.

3- Bazı Bilgileri Teyit Edin

Firma seçerken bazı bilgileri teyit etmek çok önemlidir. Bu bilgileri teyit etmeniz o firmanın size iyi hizmet vereceğini garanti etmez. Ancak bu bilgileri teyit etmekte zorlandığınız veya firma bu bilgileri paylaşmıyorsa kötü bir tecrübenin sizi bekleme olasılığı çok yüksek.

Peki nedir bu bilgiler:

a- Nakliyat firmasının hangi şehirde hizmet verdiğini teyit edin.
b- Anlaştığınız detayları doğru anladığınızı teyit edin.
c- Firma şehirlerarası nakliyat hizmeti veriyor mu?
d- Taşımaya gelecek aracın plakasını isteyin.

a- Taşınacağınız Firma Hangi Şehirde Hizmet Veriyor?

Özellikle şehirlerarası taşınıyorsanız görüştüğünüz veya anlaştığınız nakliyat firmasının hangi şehirde hizmet verdiğini bilmeniz önemlidir.

Çünkü eğer siz Ankara’dan İstanbul’a taşınıyorsanız ve görüştüğünüz nakliyat firması İzmir şehrinde hizmet veren bir firma ise bu firmanın gelip sizi taşıma olasılığı çok düşük. Bu firma bu işi başka bir firmaya devredecektir. Siz taşınma günü daha önce hiç görüşmediğiniz yeni bir firma ile muhatap olursunuz.

Ankara içi taşınıyorsanız da firmanın Ankara’da hizmet verdiğini bilmeniz çok önemli. Ankara şehir içi için firma size ne kadar yakın ise siz bu firmadan o kadar iyi fiyat teklifleri alırsınız.

Firmanın hangi şehirde hizmet verdiğini teyit etmek için adresini inceleyebilirsiniz. Ancak en etkili yöntem firmanın bulunduğu şehrin alan kodu olan bir numaradan sizi aramasını istemektir. Firmanın internet sitesinde şehir alan kodlu bir numaradan sizin ona ulaşmanız önemli değildir. Firma bu numarayı cep telefonuna yönlendirebilir. Ancak sadece o şehirde ise sizi alan kodlu bir numaradan arayabilir.

Bu yöntem firmanın hangi şehirde hizmet verdiğini öğrenmenin en etkili yöntemi budur. Taşınmadan önce bu yöntemi uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

b- Anlaştığınız detayları doğru anladığınızı teyit edin.

Taşınıyorsanız her anlaştığınız detayı yazılı hale getirmeli ve bir örneğini de nakliyat firmanız ile paylaşmalısınız. Taşınma sürecinde size rehberlik edecek atasözümüz “Söz Uçar Yazı Kalır ” olmalı bu atasözümüzü tüm taşınma sürecinde sürekli tekrarlayın ki unutmak gibi bir yanlışa düşmeyin. Böylece görüşme esnasında dil sürçmesi veya diğer yanlış anlaşmaları henüz işin çok başında iken çözmüş olursunuz. Bu yazışmalarınız hazırlayacağınız en iyi evden eve nakliyat sözleşmesinden daha değerli ve önemlidir. Bu yazışmaları biz en iyi sözleşme diye nitelendiriyoruz.

c- Firma Şehirlerarası Nakliyat Hizmeti Veriyor Mu?

Eğer Ankara şehirlerarası nakliyat hizmeti alacaksanız anlaştığınız veya seçmeyi düşündüğünüz firmanın şehirlerarası nakliyat hizmeti verdiğini teyit edin. Firmadan sizi taşıyacağı aracın resimlerini isteyerek bu hizmeti verip vermediğini görebilirsiniz. Çünkü bazı firmalar şehir içi nakliyat için nispetten küçük nakliyat kamyonları ile hizmet verir. Ancak bu firmalarda çok nadir şehirlerarası nakliyat hizmeti verir.

Firmanın sizinle paylaştığı nakliyat kamyonu orta boy veya büyük on teker nakliyat kamyonlarına sahip firmalar bu araçları daha çok şehirlerarası nakliyat için kullanmaktadırlar. 

d- Taşımaya Gelecek Aracın Plakasını İsteyin

Ankara evden eve nakliyat için bir firma ile anlaştıktan sonra firmadan taşımaya gelecek kamyonun plakasını isteyin. Eğer firma bahane bulmaya çalışırsa gelebilecek araçların hepsinin plakasını isteyin. Firmadan bu plakaların dışında başka bir plakaya sahip kamyonun gelmesi durumunda taşımaya hiç başlamayacağınızı net olarak belirtin. Böylece sadece sizi gerçekten taşımaya hevesli nakliyeciler bulursunuz.Ankara nakliyatAnkara Evden Eve Nakliyat Tavsiyeleri

Ankara evden eve nakliyat için Türkiye’nin en büyük ikinci pazarı konumundadır. İstanbul’un ardından en çok evden eve nakliyat firması Ankara şehrinde bulunmaktadır. Çok sayıda firma beraberinde sıkı rekabeti ve kalitesiz hizmeti de getirmektedir. Bu nedenle seçim yaparken iyi araştırıp sonra karar vermek gerekir.

Nakliyat firmalarından fiyat teklifleri aldınız ve tekliflerden biri çok uygun. Diğer tekliflere göre çok uygun bir teklif aldığınızda şüphe ile karşılamanızı öneriyoruz. Çünkü bazen bu fiyatlar sadece taşınma başlayana kadar geçerli olur. Taşınma başlar başlamaz bu uygun teklifler pahalı bir hale gelir. Fiyat arttırmak için bahanede çoktur ve nakliyat fiyatı artmaya başlar. Bu nedenle aldığınız tekliflerin ortalamasına yakın teklifleri tercih etmeniz daha doğrudur. Anlaştığınız detayları firma ile yazılı paylaşmayı da ihmal etmeyin. Böylece birçok bahane ortadan kalkar.

Ankara evden eve nakliyat firmanız ile olabildiğince detaylı bilgi paylaşmaya özen gösterin. Mutlaka paylaşmanız gereken bilgileri şöyle sıralayabiliriz.

- Eşyanızın resimlerini çekip paylaşın.

- Evinizin bulunduğu kat sayısı ve yeni evin kaçıncı katta olduğu.

- Asansör kullanılma durumu ve kaç kişilik olduğu, resimde paylaşın.

- Nakliyat kamyonu sokağa veya siteye girebiliyor mu?

- Kamyon eve ne kadar mesafede park edecek bu mesafeyi yazın.

- Hangi eşyalar paketlenmiş ve firma hangi eşyaları paketleyecek.

- Anlaştığınız taşınma tarihi ve saatini yazın.

- Anlaştığınız fiyatı yazın, KDV dahil mi değil mi bilin.

- Her iki evin açık adresini yazın.


- Eşyaların bir kısmı ikinci bir adrese bırakılacaksa yazın. Ek teslimatlar ücretlidir.

Aşağıda örnek bir sms görseli var. Siz daha iyisini yazıp nakliyat firması ile paylaşabilirsiniz.

En basit evden eve nakliyat sözlşemesi    

Telefon ile görüşüp nakliyat firmasının yetkilisi ile tanıştıktan sonra süreci smsler ile yazılı devam ettirmekte etkili bir çözüm. Enakliyat app’i ile iletişime geçtiğiniz nakliyeci ile app üzerinden kolayca mesaj gönderebilirsiniz.

Ankara evden eve nakliyat teklfi al

Ankara Evden Eve Nakliyat Sık Sorulan Sorular

Çok sık taşınmadığımız için evden eve nakliyat sürecine aşina aolamayabiliyoruz. Bu nedenle olası sorularınıza burada yanıt vermek istedik. Böylece sorularınıza yanıtlar bulacak ve daha bilinçli bir şekilde yeni adresinize taşınacaksınız. Olası sorunlara karşı doğru tepki vermek için bilinçli olmak çok önemlidir. Sorularınız olursa bize iletişim sayfamızdan yazabilirsiniz.

1- Ödeme seçenekleri nelerdir? Ne zaman ödeme yapmalıyım.

Ankara evden eve nakliyat firmalarının büyük bir kısmı (neredeyse hepsi) nakit ödeme almayı tercih ediyor. Birkaç firma dışında kredi kartı ile ödeme seçeneği yoktur. Taksit imkanı ise yok gibi bir şeydir.

Ödeme şehir içinde iş bitiminden sonra yapılırken, şehirlerarası evden eve nakliyat için eşya yüklendikten sonra ödemenin yarısını firmalar ister. Kalan yarısı yeni adreste eşya teslimde ödenir.

2- Taşınması yasak olan eşyalar nelerdir? Hangi eşyalar için ekstra ödeme yapmalıyım?

Ev eşyası niteliği taşımayan eşyaları evden eve nakliyat firmasının taşıması yasaktır. Herhangi bir kontrolde cezai işlem uygulanabilir. Örneğin odun veya kömür taşınması bu kapsama girer.

Ateşli silahlar ve yanıcı patlayıcı eşyaların taşınması da yasaktır.

Piyano, para kasası, bilardo masası gibi ağır ve taşınması zahmetli olan eşyaları taşımak için nakliyat firmaları ekstra ödeme talep eder.

3- Anlaşma yapmam durumunda ne kadar kapora ödemeliyim?

Nakliyat firması ile anlaşmaya vardığınız zaman firmaların büyük çoğunluğu kapora talebinde bulunur. Enakliyat üzerinden anlaştığınız nakliyat firmalarına online olarak kapora yatırabilirsiniz. İstenen kapora miktarı taşınma fiyatının %10 kadardır. Firma daha fazla talep ettiğinde bile en fazla taşınma fiyatının en fazla %20’si kadar kapora ödeyin.

4- Paketleme hizmeti neleri kapsıyor ben hangi eşyaları paketlemeliyim?


Dilerseniz nakliyat firması tüm eşyaları paketlemesini yapar. Nakliyat firmaları kolileme işlerini de yapar ancak yeni evde kolilerin açılıp istenen yerlere eşyaların dizilme hizmetini istiyorsanız bunu önceden belirtmelisiniz. Bu standart hizmetlerin kapsamında değildir. Nakliyat firması kolilerin açılması ve istenen yere eşyaların dizilmesi için ekstra ödeme talep edebilir.

Bunun dışında montaj ve demontaj işlerini firmalar yapar. Gardırobunuz veya diğer montaj demontaj gerektiren eşyaların demontajı yapılır, paketlenir ve yeni evde dilediğiniz odaya montajı yapılır.

Ancak daha iyi nakliyat fiyatları almak istiyorsanız kolileme işlerini siz yapabilir bazı eşyaların paketlemesini yapabilirsiniz.

Değerli ve kıymetli evrak ve eşyalarınızı nakliyat firması gelmeden eşyalarınız içinden ayırın ve paketleyin. Böyle eşyaları diğer eşyalarınızı içine karıştırıp paketlemeyin. Kayıp olması durumunda firma sorumluluk almayacaktır. Nakliyat firmasının bu eşyaları taşıma sorumluluğu yoktur.


Ankara evden eve nakliyat sık sorulan sorular


5- Taşınmadan önce hangi eşyaları hazırlamam gerekir neler yapmalıyım?

Taşınma gününden bir gün önce bazı eşyaların taşınmaya hazırlanması gerekli bunlar;

Buzdolabı ve derin dondurucuların fişlerini çekip içini boşaltın. Buzlanma varsa bunların taşınma güne kadar temizlenmesi gerekir.

Klima varsa taşınacak servisin gelip klimanın demontajını yapıp taşımaya hazırlaması lazım.

Çanak anteniniz varsa bunlarında yerinden sökülmüş olması gerekir.

Doğal gaz sobaları veya kombinizi taşıyacaksanız bu eşyaların taşınmaya hazır hale getirilmelidir.

Sobanın da taşınması için taşınma günü yakılmaması lazım. Taşınma sabahı boruları ile beraber temizlenip taşınması için hazırlanmalı…

6- Kesinlikle taşımasını yapmadığınız eşyalar nelerdir?

Aşağıdaki maddeleri hiçbir koşulda taşımıyoruz:

- Mühimmat / her türlü ateşli silahlar (tabanca içinde olsa bile)

- Patlayıcılar (benzinli veya dizel dahil)

- Gaz tankları veya bidonları

- Hayvanlar

- Yasadışı maddeler

Daha fazla bilgi: Üzgünüz bu eşyaları taşımıyoruz.

7- Bitki ve çiçeklerin taşımasını yapıyor musunuz?

Evet, saksı bitkilerini taşıyoruz. Özellikle hacimli çiçek veya bitkiler için ekstra bir paketleme yapılmaz, tüm ev eşyaları araca yüklendikten sonra kamyona yüklenir. Çiçek ve bitkilerin kamyonda çok fazla yer kapladığını bilin. Bu durum şehirlerarası evden eve nakliyat için bir endişe kaynağı olabilir. Şehir içi taşımalar için bir problem teşkil etmezler.

8- Şehir içi nakliyat kaç saat sürer, ertesi gün işe gidebilir miyim?

Eşyanızın durumuna göre değişmekle beraber eğer yolda çok fazla zaman harcanmamış ise aynı gün taşınma işlemi bitmektedir. 3+1 evinizin olduğunu varsayarak Yenimahalle'den Keçiören’e evden eve nakliyat işlerinin 99%'u saat 4'e kadar bitmiş olur. Birkaç koli hariç tüm eşyalarınız açılmış eviniz yaşamaya hazır hale gelmiş olur. Sizde gönül rahatlığıyla ertesi gün işe gidebilirsiniz.

9- Taşınmak için en iyi günler cumartesi ve Pazar mıdır?

Eğer gün seçeme konusunda esnekseniz size kesinlikle Cumartesi ve Pazar günlerini tavsiye etmeyiz. Ankara evden eve nakliyat sektörünün en yoğun olduğu günlerdir. Yoğunluk demek baş ağrısı, acele, işi bir an önce bitirip yeni işe yetişmek demektir. Bu nedenle biz nakliyat firmalarının en boş olduğu Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerini tavsiye ediyoruz. Taşınmak için en iyi gün başlıklı yazımızı da dilerseniz inceleyebilirsiniz.

10- Sigortalı nakliyat gerçek mi, nakliyat sigortasının kapsamı nedir?

Evden eve nakliyat için yapılan nakliyat sigortası çok dar kapsamlı bir sigortadır. Sigortanın kapsamı eşyalarınız kamyona yüklendikten sonra kamyonun kaza yapması, yanması, devrilmesi gibi durumlarda eşyanızın tamamının değerini kaybetmesi halinde geçerli olan bir sigortadır. Anlatıldığı gibi "Eşyanız çizilse bile sigorta karşılıyor." büyük bir yalandır. Böyle bir şeyin olması için bir sigorta eksperinin önceden o eşyanın sağlam olduğunu tespit edip sigortalaması gerekir. Sigortalanan eşyanın bir önceki hali bilindiği zaman bu zarar görmüş denilip, öyle sigortanın bir ödeme yapmak için çalışma yapması gerekir.

11- 3+1 Evim için kaç taşıma elemanın gelmesi daha iyi olur?

En az evinizin oda sayısı kadar kadar nakliyat için elemanın gelmesi gereklidir. Eşyanın çıkarılacağı ve indirileceği katlar arttıkça daha fazla çalışana ihtiyaç duyulur. Katlar arttıkça her 3 kat için bir ekstra eleman daha çalışmalıdır.

12- Taşınırken eşyalarım kamyona sığmazsa ne olur?

Şehir içi taşınıyorsanız ve eşyalarınız kamyona sığmaz ise ikinci bir sefer için nakliyat firmaları sizden ilk seferin yarısı kadar veya kalan eşya çok az ise ilk seferin yarısından biraz daha az olacak şekilde bir ek ödeme daha yapmanızı isterler. Böyle sorunların oluşmasını istemiyor iseniz firma ile eşyalarınızı bir listesini paylaşın. İkinci bir önlem olarak Enakliyat'ın hazırladığı Hacim Hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Hacim hesaplama hem size nasıl bir kamyonun gelmesi gerektiğini hemde tüm eşyalarınızın ortalama kaplayacağı hacim konusunda bilgi verir. Bu bilgiyi de firma ile paylaşarak olabilecek aksilikleri önceden önlemiş olursunuz.

Şehirlerarası evden eve nakliyat için eşyalarınız kamyona sığmıyor ise taşınmanızı tavsiye etmiyoruz. Firmadan daha büyük bir araç getirmesini isteyin veya yeni bir firma bulun. Tabi bu firmanın da küçük bir kamyonla gelmemesi için uyarın.​
Enakliyat Bilgi İletişim Hiz. Tic. Ltd. Şti © Copyright 2011-2022 Enakliyat.com.tr Her Hakkı Saklıdır.