Yurtiçi Görev Yolluğu (Harcırah) Hesaplama

Yurtiçi Görev Yolluğu (Harcırah) HesaplamaHarcırah asıl görevli bulundukları yerden başka yerlere geçici veya sürekli görevle naklen atanan memur ve hizmetlilere görevlendirildikleri yerlerde veya yeni görev yerlerine taşınmalarından dolayı yapacakları ek masraflara karşılık olarak yapılan ödemelerdir.

Harcırah hesaplamasına konu olan unsurlar şöyle sıralanabilir; gündelik, yol giderleri, aile giderleri ve yer değiştirme giderleri durumunuza göre bunların biri, birkaçı veya hepsi için ödeme alabilirsiniz. Yurt içinde görevlendirmeler iki şekilde gerçekleştirilmektedir. Sürekli görev ve geçici görev olmak üzere bu iki görevlendirmede farklı unsurlar kullanılarak bir yolluk hesaplanmaktadır. Bu yolluğu daha kolay hesaplamanız adına hazırladığımız Yolluk (Harcırah) Hesaplama aracını kullanarak kolayca hesaplama yapabilirsiniz. Burada bir kaç önemli noktayı da anlatarak olası soru işaretlerini giderelim.

Sitene Ekle

Eş durumu harcırahını da hesaplayan yeni harcırah hesaplama uygulamamızı denediniz mi?


2020 Yılı Harcırah Miktarları Belli Oldu. 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısına Göre Harcırahlara 2020 Yılı İçin %8,8 Zam Yapıldıİşte Kadro Derecelerine Göre 2020 Yılı Yurtiçi Yevmiye (Gündelik) Miktarları.


Aylık / Kadro Derecesi 5-15 olanlar : 42,15 TL
Aylık / Kadro Derecesi 1-4 olanlar : 43,35 TL
Ek göstergesi 3000(dahil) – 5800(hariç) olan kadrolarda bulunanlar : 49,15 TL
Ek göstergesi 5800(dahil) – 8000(hariç) olan kadrolarda bulunanlar : 52,35 TL
Ek göstergesi 8000 ve daha yüksek kadroda bulunanlar : 56,10 TL

Olarak belirlenen harcırahları hesaplama aracından kolayca hesaplayabilirsiniz. 2020 yılı gündeliklerine göre güncellenmiştir. Tüm 2020 yılı gündeliklerini sayfanın altında bulunan H Cetvelinden de öğrenebilirsiniz. 

Hemen harcırah hesapla

Geçici Görev Yolluğu (Harcırahı):

Kanun kapsamında yer alan kurumlara ait bir görevin yerine getirilmesi amacıyla geçici olarak yurt içinde başka bir yere gönderilen,memur ve hizmetlilere geçici görev harcırahı ödenir. Geçici görev harcırahı olarak yol gideri, gündelik, konaklama giderleri, görev mahalli ile istasyon, iskele, terminal, veya durak arasındaki mutat taşıt gideri, hamal gideri ve bagaj gideri için ödeme yapılır.

Resmi bir görevle memuriyet mahalli içinde bir yere gönderilenlere gündelik verilmez. Geçici bir görevle memuriyet mahalli dışındaki bir yere gönderilenlerden, buralarda veya yolda öğle (saat 13.00) ve akşam (saat 19.00) yemeği zamanlarından birini geçirenlere 1/3, ikisini geçirenlere 2/3 oranında ve geceyi de geçirenlere tam gündelik verilir.

Konaklama giderlerinin ödemesinde,  denetim elemanlarına görev süreleri boyunca ödeme yapılırken, diğer memur ve hizmetlilere ise her görevlendirmelerinde ve görevlendirme süresinin yalnız 10 günü için konaklama gideri ödemesi yapılır.

Sürekli Görev Yolluğu (Harcırahı):

Sürekli görev yolluğu, yurt içinde sürekli bir göreve naklen atananlara eski görev mahallinden yeni görev yerlerine gitmelerine ve aynı zamanda kendilerine ve ailelerine ait ev eşyalarının evden eve nakliyatına ilişkin giderlere karşılık verilmektedir. İlk defa atananlara sürekli görev yolluğu ödenmez.

Yurtiçinde yer değiştirme masrafı memur veya hizmetlinin kendisi için yurtiçi gündeliğinin yirmi katı, harcıraha müstehak aile fertlerinin her biri için yurtiçi gündeliğinin on katı (Bu miktar yurtiçi gündeliğinin kırk katını aşamaz), her kilometre veya deniz mili başına, yalnız kendisi için yurtiçi gündeliğinin yüzde beşi olarak hesaplanır. Ayrıca memurun kendisi ve her aile ferdi için ulaşım bilet ücretleri de ödenir. Gündelik (yevmiye) hesaplanırken memurun atandığı derece esas alınır.

Gündelik genel olarak bir kişinin bir gün için yeme, içme ve konaklaması için yapılan masrafın karşılığıdır. Yurtiçi gündeliklerinin miktarı her yıl H cetvelinde görev, unvan, ek gösterge ve dereceler esas alınarak tespit edilmektedir.

2020 yılı harcırah miktarları

👁  654874
 • Bu Harcırah hesaplama programı işime çok yaradı. Teşekkür etmek istedim. Eywallah Enakliyat

  “Metin Kaya”2 Nisan 2015

 • merhaba adnan selek öncelikle erkek çoçuklarının yaşı 18 yaş altı olması gerekmektedir kızlarınız için 25 yaşına kadar bakmakla hükümlü olduğunuz için kız çoçuğu evlilik yapmadığı sürce onada yol bildirim hakkı verilmektedir atamanız yapıldıkdan sonra yolluk verilmesi ve ev tişıma vs. gibi suretle yolluk ala bilirisniz. nebahat bozkurt hanım efendi 24 yaşındaki oğlunzu yolluk verilmez iyi günler.

  “adem çay”22 Ekim 2014

 • ÇÇÇÇ

  “YOLLUK”30 Eylül 2014

 • atamam gerçekleşti fakat 24 yaşında bir oglum var sigortalı işte çalışıyor aynı zamanda aöf de okuyor oglum için de sürekli görev yollugu alabiliyormuyum

  “nebahat bozkurt”18 Eylül 2014

 • Bir ilde 2006 yılından buyana memur olarak çalışmaktayım. 2013 yılında ailevi nedenlerle ve kendi imkanlarımla ikametimi başka bir ile taşıdım. bir yıldır yeni taşındığım ilden aynı iş yerime geliş gidiş yapıyorum.2014 yılı genel atama döneminde tayinim taşınmış olduğum ile çıktı. yol harcırahı verilmesi konusunda tereddüt yaşanmaktadır. bana ve aileme yol harcırahı alabilirmiyim. bilgilendirirseniz çok memnun olacağım. görüşlerinizi kısa sürede verirseniz çok sevineceğim .teşekkürler.

  “ADNAN SELEK”19 Ağustos 2014

 • benim kadrom şoför ben görevlendirmeyle 200 kilometre mesafedeki ile gidip dönüyordum saat 16:00 gidip gece 04:00 dönüyordum buna göre benım ne kadar yolluk almam lazım

  “yolluk”26 Temmuz 2014

 • benim kadrom şoför ben görevlendirmeyle 200 kilometre mesafedeki ile gidip dönüyordum saat 16:00 gidip gece 04:00 dönüyordum buna göre benım ne kadar yolluk almam lazım

  “yolluk”26 Temmuz 2014

 • BİR İLDEN DİĞER İLE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OLARAK ATAMA KARARNAMESİNDE YOLLUKSUZ YEVMİYESİZ DİYE GÖREVLENDİRİLDİM.GELİŞ GİDİŞ YAPMAKTAYIM GECİCİ GÖREV YOLLUĞU ALABİLİRMİYİM

  “AHMET CEYLAN”3 Temmuz 2014

 • EŞ DURUMUNU HESAPLAMIYO

  “AHMET”29 Mayıs 2014

 • proğramının gidiş ve dönüş yol gün bölümünü anlayamadım. ayrıca uzaklığı 50 km olan aynı ile bağlı ilçeden ile 2-3 güne bir bazen 24 saat bazen 16 saat nöbete gidip geliyorum benim yolluk ve yevmiyem nasıl hesaplanacak

  “kzmknylmz”29 Mayıs 2014

 • Teşekkür ederim. Çok yararlı bir çalışma yapılmış. Bazı ödemeler kesinlikle olmasada en çok 150-300 arası fark ediyor.

  “MLTÜRKMEN”27 Mayıs 2014

 • yolluk

  “SÜLEYMAN ŞAHİN”16 Mayıs 2014

 • yolluk

  “süleyman şahin”16 Mayıs 2014

 • yolluk ödeme

  “süleyman şahin”16 Mayıs 2014

 • yolluk ödeme

  “süleyman şahin”16 Mayıs 2014

 • 2014 yılı yurt içi harcırah mevzuatı çerçevesinde; karayoluyla olmak üzere, yol hariç 15 günlük bilahare 30 günlük izmir olmak üzere iki defa yurtiçi geçici görevle görevlendirildim.
  1/4 derce, 3600 ek göstergeliyim. harcırah mevzuatı çerçevesinde evden otogara taksi, otobüs gibi ulaşım giderlerine belge almam gerekmektemidir.
  vereceğiniz cevap benim için yapacağım işleme esas teşkil edecektir.
  bilgilerini ve gereğini rica ederim.
  aytimur tamer

  not:ikamet ve çalışma ankaradadır
  tel:0 532 2577393

  “aytimur tamer”12 Mayıs 2014

 • Çok akıcı ve anlaşılır çekilde hazırlanmış fakat birde anlatılanlara uygun excel formatında tablo oluşturulsa çok daha güzel olmazmı

  “MÜJGAN”29 Nisan 2014

 • .

  “VEHBİ KOÇAK”28 Nisan 2014

 • ben geçici görevli olarak bir şehirdeyim görevim devam ediyor fakat bu süre içerisinde daha başka yere de görevlendirildim fakat dönüş de eski geçici görev yerime tekrar dönecem ikinci gittiğim yerdende ayriyeten para alacakmıyım.

  “İsa ADIGÜZEL”28 Nisan 2014

 • ben anlayamadım .Sabah saat 6 da göreve gidip akşam 22 de dönersem ne kadar yolluk alacağım

  “N turut”8 Nisan 2014

 • Böyle bi hesaplama aracı geliştirdiği için enakliyat.com.tr ye teşekkür ederim.

  “Memur”28 Mart 2014

 • eğer böleyse bizim mutemet bize kitledi demektir

  “HAMZA”27 Mart 2014

 • Çok Güzel yapılmış. Teşekkürler

  “Hüseyin ILDIRIM”9 Ocak 2014

 • geçiçi görev yolluğu hesabında kişiye ressmi görevi başlayacağı bir gün öncesinde yol ve gündelik verilir.ve kaldığı gün kadar gündelik ve gidiş- dönüş şehirler arası otobüs ücreti ödenir.beyan vermesi durumunda taksi ve diğer mutat ücretleride ödenir doğrumudur ayrıca kişi eğitimde 2 ay kalmışsa sadece eğitimde olduğu olduğu zamanlarmı ödenir.

  “MURAT UÇAR”27 Aralık 2013