Evden Eve Nakliyat

Fiyat Teklifi Al

Parça Eşya Taşıma

Fiyat Teklifi Al

Ofis Taşımacılığı

Fiyat Teklifi Al
Şehirlerarası Evden Eve Nakliyat Tavsiyeleri

Şehirlerarası Evden Eve Nakliyat Tavsiyeleri

Şunu en başta söylemek istiyorum “Her evden eve nakliyat firması şehirlerarası evden eve nakliyat hizmeti vermez.” bilmeniz gereken ilk bilgi bu…

Aslında sadece bu bilgi bile işimizin çok kolay olmadığını söylüyor.

Bu yazımızda hiçbir yerde bulamayacağınız en iyi tavsiyeleri sizin için bir araya getirdik.

Evet, epey bir bilgi birimi ile şehirlerarası evden eve nakliyat için izlemeniz gereken en iyi tavsiyeleri bu yazıda bulacaksınız.

Size önerim taşınmadan önce mutlaka biraz zaman ayırıp bu yazıyı sonuna kadar okuyun. Bilmeniz gereken her şey burada…

Başlıklar halinde açıklamadan önce bende büyük bir etki oluşturan gerçek bir hikayeyi sizinle paylaşmak istiyorum.

Taşınma sürecini takip ettiğim bir müşterim Eskişehir Odunpazarı ilçesi nden Erzurum’a taşınacaktı. Sektördeki ilk yıllarımız olduğu için bizimle taşınmak yerine daha yüksek teklif veren başka bir firmayı seçmişti.

Taşınma günü müşterimizi arayıp taşınmanın gerçekleşip gerçekleşmediğini öğrenmek istedim. Bir aksilik olduysa belki bizi tercih eder diye aradım.

Ancak öyle bir hikaye dinledim telefonun öbür ucundan hizmet verdiğim sektörden utandım. Dilim damağım kurudu hiçbir şey diyemedim.

Özetle müşterim anlaştığı firmanın taşınma işini başka bir firmaya devrettiğini, o firmanında işi başka bir firmaya devrettiğini ve taşınma günü üstü açık sebze taşıyan bir kamyonun kapısına geldiğini söyledi.

Müşterim ben kamyonu görünce ben Erzurum’a kadar eşyamı bu kamyonla taşımak istemiyorum. Ayrıca seninle anlaşmadım ben seninle eşyamı taşımak istemiyorum dedim.

Ancak kamyon şoförü sektörün yoğun günlerinde olur böyle iş devirleri diye kendini savundu, ayrıca buraya kadar mazot yaktım ben paramı almadan gitmem diye diretmiş.

Tabi arbede olmuş ve araya komşular girmiş kamyoncu evden gönderilmiş. Ancak müşterim komşuların kamyoncuyu evden göndermek için aralarında para toplayıp kamyoncuya vermiş ve kamyoncu parasını alınca evden ayrılmış. 

Müşterim bu durumu öğrenince sinirimden ne yapacağımı bilemedim. Tüm eşyalarımı evin önüne indirip yakmak istedim didi.

Evet bu hikaye gerçek…

Böyle bir hikaye yaşamak istemiyor isek elimizi taşın altına koymamız gerekli. İyi bir taşınma için bizide üstümüze düşen görevler var onların ne olduğunu öğrenmeli ve eksiksiz yerine getirmeliyiz.

Yukarıdaki hikaye bakarak tüm sektörü yargılamayın gerçekten çok çok iyi hizmet veren evden eve nakliyat firmaları da var. Böyle kötü örnekler de var. Bu her sektör için geçerli.

Eğer buraya kadar sabredip yazıyı okuduysanız. Artık yapılması gerekenleri merak ettiğinizi ve gerçekten bu adımları uygulamak istediğinize inanıyorum.

Müşteri Yorumları Olan Nakliyat Firmalarından Fiyat Teklifleri Al Karşılaştır
Fiyat Teklifi Al
Hemen Ücretsiz Dene1- Eşya Listesi Hazırlama


Taşınmaya karar verdikten hemen sonra bir eşya listesi oluşturun böylece ne kadar eşyanız olduğunu tespit edebilirsiniz.

Sonra bu listeye bakarak yeni evinize götürmek istediğiniz eşyaları tespit edin. Eğer uzak bir mesafeye taşınma olacaksa bu eşya listesini iyi düşünün. Ne kadar çok eşya taşınırsa o kadar yüksek nakliyat fiyatı demek.


Eşya listesi


Gerçekten ihtiyaç duymadığınız eşyaları yüzlerce kilometre taşımayın.

Oda oda gezerek yeni eve götüreceğiniz eşyaları listeye ekleyin. Son aşamada oluşan eşya listeniz sizin taşınma sürecindeki en iyi yardımcınız olacak.

Nakliyat firmalarından teklif alırken kullanabilirsiniz. Anlaştığınız nakliyat firması ile paylaşarak, eşyanız için uygun kamyon ve paketleme malzemesi getirmesi için firma yetkilisine yardımcı olabilirsiniz.

Taşınma sonrası eşya listesi ile eşyalarınızı kolayca kontrol ettikten sonra teslim alabilirsiniz. Herhangi bir eşyanızın eksik olması durumunda eşya listesi hemen imdadınıza yetişecektir.

Unutmayın ilk işiniz bir eşya listesi hazırlamak olsun. Örnek eşya listesine  linkten ulaşabilirsiniz.


2- Nakliyat Firması İle Bilgi Paylaşımı

Rahat bir şehirlerarası evden eve nakliyat için nakliyat firmasının bilmesi gereken önemli detaylar vardır. Bu detayların eksiksiz firma ile paylaşılması lazım. Taşınan biri olarak siz bilmeseniz bile nakliyat firmasının size sorup öğrenmesi lazım olan önemli soruları aşağıya sıralamak istiyorum.

Ama firma bana pek birşey sormadı bende paylaşmak istemiyorum demeyin. Taşınma günü tüm eksik detaylar karşınıza yeni maliyetler olarak çıkacaktır.

a) Evinizin oda sayısı nedir? Ne kadar eşyanız var? (Eşya resimleri ve eşya listesi)

b) Kaçıncı katta oturuyorsunuz, yeni ev kaçıncı katta?

c) Asansör kullanılabiliyor mu bina yönetiminden izin aldınız mı?

d) Site içinde oturuyorsanız site taşınma kuralları nelerdir?

e) Nakliyat kamyonu olduğunuz sokağa girebiliyor mu, ev ile kamyon arasında eşya taşıma mesafesi var mı?

f) Bana eşyanızın resimlerini, bina merdiveni ve sokak resimlerini çekip gönderebilir misiniz?

g) Daha önceki taşınmayı yapan kamyonun büyüklüğü nedir o taşımaya göre eşyalarınız fazla mı az mı?

h) Bu eve taşınırken herhangi bir sorun yaşadınız mı? Bu sefer için önlem almak istiyoruz.

i) Evinizde kasa, piyano veya özel yapılmış montaj demontajı zor olan mobilya var mı?

j) Siz hangi eşyaları paketlediniz veya paketlemeyi düşündüğünüz eşyalar nelerdir?

k) Duvar delme içeren montaj işleriniz var mı?


Bu soruların hepsi nakliyat firmasının size iyi bir nakliyat fiyatı ve iyi bir hizmet vermesi için çok önemli, bu nedenle cevaplarının bilinmesi yazılı olarak paylaşılması gerekli.

Evet, her soruyu kendi taşınmanız için cevaplayın ve yazılı olarak nakliyat firması ile paylaşın. Evden eve nakliyat süresince “Söz uçar yazı kalır” atasözünü aklınızdan hiç çıkarmayın.


3- Firma Hakkında Bilgi Toplama


Taşınmak için seçeceğiniz nakliyat firmasını tanımaya çalışın. Bunun için biraz araştırma yapmanız gerekli.

Bu aşamada toplayacağınız bilgiler genel bilgiler olacak, bu bilgiler ışığında nakliyat işini hangi firmaya vermeniz gerektiğini kolayca tespit edebilirsiniz. Ayrıca biraz araştırma yaptığınızda gerçekten kötü hizmet veren firmaların bazıları size hizmet vermek istemeyecektir. Birçok tecrübe ile kanıtlanmış bir gerçektir.

Öğrenmek istediğimiz bilgiler:

a) Firmanın kamyonları var mı? Varsa internette resimlerine ulaşmaya çalışın.

b) Firma yetki belgesine sahip mi?

c) Daha önce yaptığı nakliye işlerine ait görseller var mı?

d) Şehirlerarası evden eve nakliyat yapıyor mu?

e) Firma hakkında topladığınız bilgileri değerlendirin.


Bu adımlar için nasıl bilgi toplayacağımıza gelirsek...

Firmanın web sitesi, facebook ve nakliyat portallerinde firma adı ve firma yetkili adı ile aramalar yaparsanız bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ben bu kaynaklarda daha çok firmanın sahip olduğu kamyonların resimlerini ararım.

Eğer bu araçların resimlerine ulaşırsanız çok daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Firmanın web sitesinde herhangi bir bilgi bulamama olasılığınız çok yüksek. Web sitesinde istediğiniz bilgiler yok diye bu firma kötü bir firmadır izlenimi oluşmasın çok iyi hizmet veren çok fazla firma biliyorum gerçekten çok kötü internet sitelerine sahipler çünkü bu konuda uzman değiller onların işi ev taşımak.

Tam tersi durumlarla da çok karşılaştım. Çok iyi web siteleri görüp bu firma iyidir dedikten sonra dolandırıldığım çok oldu. Bu nedenle daha çok bu işin ehli firmaların peşine düştüm bunları da internette bulmak hiç kolay değil.

Google da arama ile yeterli bilgi bulamayınca hemen pes etmeyin.

Sıra Facebook ile arama yapmaya geldi. Firma adı ve telefon numaraları ile arama yapabilirsiniz.

Firmanın adı ile arama yaptım ama firmanın Facebook sayfası yokmuş hiçbir sonuç çıkmadı.

Firmanın web sitesi iletişim sayfasında sıralanan cep numaralarını kopyalayıp Facebook arama çubuğunda arama yaptım.

İlk numara ile de bir sonuca ulaşamadım. Pes etmek yok araştırmaya devam.

İkinci numara ile arama yapınca firma sahibi olduğunu düşündüğüm bir hesap ile karşılaştım. Sayfada biraz aşağıya doğru inince istediğim bilgileri bulmuştum nihayet.

İşte sonuçlar…


şehirlerarası nakliyat firması araştırma


Bu resimler ile şehirlerarası nakliyat için gerçekten değerli içeriklere ulaşmıştım. Hem firmanın kaç aracı olduğunu hemde bu araçların plakalarına artık ulaşmıştım. Ayrıca firmanın nasıl bir paketleme yaptığını da bu resimler ile görebiliyoruz.
Araştırma için biraz vakit ayırın. Pişman olmayacaksınız her ulaştığınız bilgi size yeni ufuklar firma hakkında daha çok detaya götürecek ve gönül rahatlığı ile firma seçimi yapabileceksiniz.


4- Nakliyat Sigortası


Şehirlerarası evden eve nakliyat için doğru bilinmesi önemli bir diğer konu da sigortalı taşımacılık konusudur.

Bu konu hakkında çokça yazılar yazmamıza bilgilendirme yapmamıza rağmen taşınan insanların büyük çoğunluğu yapılan sigortanın her şartta eşyayı koruyacaklarını düşünüyor.

Hatta hasar gören eşyalar için sigorta eksperi gelip inceleyecek ve hasar ödemesi yapılacak gibi yalanlara inanabiliyorlar.

Sigortanın çok gerekli ve sadece kamyonun kaza yapması durumunda özetle eşyalarınızın tamamının hasar görmesi halini kapsadığını bilin.

Nakliyat sigortasının priminin düşük olması nedeniyle böyle bir riske girmek yerine 70 TL ye nakliyat sigortanızı yaptırabilirsiniz. Sigortasız kesinlikle taşınmayın.


5- Erken Rezervasyon Yapın


Taşınmayı ilk aklınızdan geçirdiğiniz gün çalışmaya başlayın.

Belki daha aylar var taşınma tarihine ama şimdiden ufak ufak çalışmalar ile süreci hem çok fazla kolaylaştıracak hemde daha fazla tasarruf etme imkanı bulacaksınız.

Şehirlerarası evden eve nakliyat için bir nakliyeci seçip rezervasyon yapmayı son günlere bırakmayın.

En az 2 hafta önceden bir firmada taşınma günü için rezervasyon yapın. En az 2 hafta ise en iyi zaman taşınma gününe bir ay yani 4 hafta kala bir şehirlerarası evden eve nakliyat firması ile anlaşmanızı öneriyoruz.

Geç rezervasyon size daha fazla maliyet ve daha az araştırma süresi getirecek. Son günlere bırakınca atık kim uygunsa onu tercih etmek durumunda kalacaksınız. Ancak iyi bir taşınma için tercihi sizin yapmamız lazım.


6- Enakliyat İle Çalışmanın Avantajları


Enakliyat  yukarıda sıraladığımız birçok işi sizin için kolaylaştırır.

Üye başvurusunda bulunan her firma titiz bir araştırma sürecinden geçirilir ve öyle üyeliğe kabul edilir. Firma profil sayfasında firma araçları, yetki belgeleri ve paketleme resimlerini bir arada görebilirsiniz.
Firma müşteri yorumları ve reyingleri ile kolayca firma seçimi yapabilirsiniz.

enakliyat firma profileri

Teklif al formunu  doldurarak ayrıca profesyonel bir destek ile şehirlerarası evden eve nakliyat sonuçlanana kadar sizinle olacak. Böylece rahat bir taşınma gerçekleştirmiş olacaksın.

Kurulduğu günden bugüne kadar gerçekleşen tüm taşınma işlerinde müşterilerin yaptığı yorumlarla müşteri memnuniyeti %93 olmuştur.

Müşterilerimizin %93’ü aldığı hizmetten memnun sizde memnun müşterilerimiz arasına katılın.

Bu profesyonel desteği Enakliyat tüm müşterilerine ücretsiz olarak sunmaktadır. İster Enakliyat ile taşının ister başka bir yöntemle aklınızdaki tüm sorular için destek alabileceğiniz yegane platform burası bu hizmeti kullanın. Çünkü gerçekten çok farklı etken var sizin tek başınıza işin içinden çıkmanız zor.

Ayrıca yine fikir edinebileceğiniz devasa bir yazılı kaynak sunuyoruz. Bu kaynakları biraz inceleyin ve okumak için zaman ayırın. İşte bilgi alabileceğiniz Enakliyat kaynakları…


-Evden Eve Nakliyat Tavsiyeleri
-Yardımcı Araçlar Sayfası
-Eblog
-Enakliyat Blog


Bu kaynaklar ihtiyaç duyacağınız tüm bilgileri içeriyor. Taşınmadan önce mutlaka inceleyin. Biraz araştırma yapın bu kaynaklarda...