Evden Eve Nakliyat

Fiyat Teklifi Al

Parça Eşya Taşıma

Fiyat Teklifi Al

Ofis Taşımacılığı

Fiyat Teklifi Al
Şehirlerarası Evden Eve Nakliyat İstanbul Ankara

Şehirlerarası Evden Eve Nakliyat İstanbul Ankara


Yeni bir şehre taşınacaksanız ev kiraladınız veya satın aldınız, yeni maceranın ilk önemli görevini tamamladınız. İkinci önemli göreve hazırlanmaya başlayabilirsiniz unutmayın bu görevde bir önceki kadar önemli, plan olmadan yönetilirse bir baş ağrısına dönebilir.

Şehirlerarası nakliyat heyecan verici olabilir, yeni bir şehir, yeni komşular, yeni arkadaşlar ve yeni bir başlangıç. Bu heyecanın yerini kötü bir nakliyat firması ile uğraşarak kaybetmenizi istemiyoruz.

Şehirlerarası evden eve nakliyat işini basit ve stressiz hale getirmenize yardımcı olmak için, en iyi nakliyat ipuçlarını bir araya getirdik.

Evden Eve Nakliyat Firması İle Çalışmak Neden Önemli?

İnsanlar ortalama yedi yılda bir taşınırlar. Ancak nakliyat firmaları bunu her gün yapıyor. Nakliyat firması ile çalışmak işin fiziksel yorgunluğunu onların profesyonel ellerine bırakmak demek.

Profesyonel nakliyat firmaları eşyaları nasıl paketleyeceklerini, eşyaları kapılardan nasıl geçireceklerini, merdivenden nasıl indirileceğini ve nakliyat kamyonuna nasıl istifleneceğini daha iyi bilirler.

Nakliyat firması ile çalışarak taşınma sürecindeki yükünüzü en aza indirir, verimliliği en üst düzeye çıkarır. Yeni evinize olabilecek en kısa sürede yerleşme imkanı bulursunuz. Belki daha önce şehir içi nakliyat için kamyon tutup taşımayı arkadaşlarınız ile gerçekleştirmiş olabilirsiniz. Ancak şehirlerarası nakliyat çok daha zordur bu zorluğu profesyonellere bırakmanızı öneririz.

Şehirlerarası Evden Eve Nakliyat İçin En İyi Önerileriniz Nelerdir?

1- Bir Plan Hazırlayın: Taşınma ya karar verdikten hemen sonra yeni eve yerleşene kadar haftalık bir taşınma planı hazırlayın. Bu plana sadık kalarak işleri adım adım gerçekleştirin. Plan ile beraber taşınacak eşyaların bir listesini çıkarın ve bu listeyi hem teklif alırken hemde taşınmayı karalaştırdığınız nakliyat firması ile bir kopyasını paylaşarak taşının.

2- Araştırın : Taşınacağınız nakliyat firmasına karar vermeden önce ve süreç ile ilgili diğer sorularınız için internete biraz araştırma yapın ve okuyun. Aklınızdaki sorulara cevap bulmaya çalışın. Anlaşacağınız nakliyat firmasına soru sormaktan çekinmeyin. Enakliyat nakliyat sürecinin her aşaması hakkında onlarca yazı yazdı biraz vakit ayırıp bu yazıları okuyun yararını göreceksiniz.

3- Erken Rezervasyon Yapın: Şehirlerarası evden eve nakliyat için en az bir hafta önce bir nakliyat firması ile taşınma gününüzü netleştirip anlaşma yapmanızı öneriyoruz. Bu süre çok uzun olmasın ve çok yakında olmasın taşınma gününe. Taşınma gününe birkaç ay kala anlaşmak çoğu kez ters tepiyor bilginiz olsun.

4- Süreci Yazılı Yürütün: Taşınma sürecinde nakliyat firması ile olabildiğince fazla bilgi paylaşın. Eşyanızın, bina girişi, sokak ve kamyon park alanı resimlerini paylaşın. Anlaştığınız fiyat taşınma tarihi, evinizin kat sayıları, eşyaların nereden nereye taşınacağı, ekstra bir yere eşya bırakılacak mı, kamyon eve ne kadar yanaşabiliyor ve ev adreslerini yazılı olarak nakliyat firması ile paylaşın. Böylece anlaştığınız her şey net olur. Taşınma günü sürprizler ile karşılaşmazsınız. Bu bilgileri e-posta ile veya sms ile paylaşabilirsiniz.

5- Taşımayı Yapacak Kamyonun Plakasını Öğrenin: Şehirlerarası evden eve Nakliyat firması ile anlaştıktan sonra nakliyat firmasından taşımayı yapacak kamyonun plakasını isteyin. Eğer firma size birçok aracının olduğunu söylüyorsa tüm araçların plakasını isteyin. Ayrıca eğer bu plakalardan birine sahip bir araç gelmezse taşınmayacağınızı iletin.

İnsanlar Taşınırken Yaptıkları En Yaygın Hata Nedir?

En yaygın yapılan hata nakliyat firması ile yeterli bilgi paylaşımının yapılmaması. Bu nedenle taşınma ertelenebiliyor veya daha fazla ödeme yapılarak gelen firma taşımaya ikna ediliyor. Örneğin taşınma günü gelen nakliyat kamyonu bulunduğunuz siteye giriş yapamaz veya eşya taşıma mesafesi 20 metreden fazla olursa nakliyat firması ilave ücret talep eder. Bu ilave ücret talepleri her zaman krizlere neden olur. Çözüm ise anlaşma aşamasında bu bilgilerin firma ile paylaşılmasıdır.

Yine sıklıkla karşılaşılan diğer bir kötü tecrübe ise nakliyat firması gelip eşyayı gördükten sonra eşyanın kamyona sığmayacağını anlar. Bu durumda da ya taşınma ertelenir veya daha fazla ödeme yapılarak, firmanın yeni kamyon temin etmesi beklenir. Bu durumlar sıklıkla yaşanabiliyor. Önlem almak ise çok kolay firma ile doğru ve fazlasıyla detaylı eşya bilgisi ile taşınmanın yapılacağı alanlar hakkında bilgi paylaşmak.

İstanbul Ankara Şehirlerarası Evden Eve Nakliyat


İstanbul Ankara şehirlerarası evden eve nakliyat


Şehirlerarası taşınmayı planlıyor ve araştırmaya başladıysanız karşılaştığınız nakliyat firmalarının büyük çoğunluğu İstanbul merkezli nakliyat firmaları olacaktır. Tabi biraz dikkatli araştırırsanız bu farkı göreceksiniz. Eskiden sadece telefon numarası alan kodu ile bunu belirleyebiliyorduk. Ancak artık 444 ve 0850 ile başlayan numaralar işimizi zorlaştırıyor. Bu numaralar da çoğunlukla bu tespitin yapılmasın engellemek için alınıyor.

Anlaşılan görüştüğümüz firmanın hangi şehirde olduğunu bilmek bizim için önemli. Neden mi?

Diyelim ki biz Ankara’dan İstanbul’a taşınıyoruz görüştüğümüz firmanın İzmir merkezli bir firma olması doğru gibi durmuyor değil mi? Ama yinede görüştük ve çok makul bir teklif aldık, İstanbul ve Ankara firmalarının teklifine göre uygun bir teklif. Böyle bir durumda ne yapmalı ne düşünmeli? Tecrübelerim bu teklifi kabul etmeyin diyor. Çünkü bu firmanın bu taşımayı gelip kendisinin yapması ihtimali hayli zayıf. Hal böyle olunca teklif pek uygun gibi gözükmüyor. Daha çok İstanbul ve Ankara şehirlerarası evden eve nakliyat firmalarından teklif almanızı öneriyorum.

Enakliyat tam da burada işinizi çok kolaylaştırır. Teklif al formunu doldurduktan hemen sonra birçok firmadan teklifler alacaksınız. Teklif veren nakliyat firmasının hangi ilçede bile olduğunu bir tek tıkla öğrenebiliyorsunuz. Birçok müşteri yorumu da işin cabası…

Taşınırken nakliyat firmanız ve süreç hakkında ne kadar çok bilginiz olursa o kadar rahat bir taşınma gerçekleştirirsiniz. Enakliyat müşteri temsilciniz sizi süreç hakkında bilgilendirirken gelen teklifler ile firma profilinde nakliyat firmanız hakkında birçok bilgi bulacaksınız. Böylece rahat bir taşınma deneyimine ilk adımınızı atmış olacaksınız.

İstanbul Ankara Arasında Taşınana Müşterilerimizin Yorumları

E. Cengiz
Mükemmel 9.7 - İSTANBUL - ANKARA

Emekleriniz için teşekkür ederim. Eşyalarımız büyük bir özveriyle taşındı. Paketleme, zamanlama, iletişim kalitesi son derece yüksek seviyedeydi. Yalnızca masa ve dolaplar taşınırken duvarlarda bir kaç darbe oluştu, bunun haricinde her şey dört dörtlüktü.

O. Özhan Ayhan Mükemmel 10 - ANKARA - İSTANBUL

Firmaya gerçekten güven duyduk. Adem Bey ve ekibi, söylediği saatte, hatta daha erken geldi, hızlı ve organize bir şekilde paketlemeleri yaptılar. Mobilyaları montaj ve hatta eve nasıl yerleştireceğimiz konusu da bile bizimle birlik olup fikir ürettiler. Kendilerine buradan teşekkür ederiz. Biz çok memnun kaldık.

M. Bariner Mükemmel 10 - ANKARA - İSTANBUL

Adem bey ve ekibine teşekkürler. Gerçekten taşıma işlemini bizim için kolaylaştırdılar. Taşınma hizmeti almayı düşünenler bu firmaya güvenebilir.

M. Cihan DÜNDAR Mükemmel 10 - ANKARA - İSTANBUL

Cemil Bey ile fiyatta anlaştıktan sonra kardeşi Cevdet Bey ile taşıma işini hallettik. İlk defa eşya taşıdığımız için çok endişeliydim fakat işlerini hem temiz hem hızlı yaptılar. Paketlemeleri mükemmel. Ayrıca sanki para çok önemli değilmiş gibi gözü tok, iş ahlakına sahip ve gerçekten işini bilen bir firma. Ekstra para isteyen çirkef firmaların aksine yemek ısmarlamak istediğimizde onu bile kabul etmediler. Allah onlardan razı olsun, paraları helali hoş olsun. Kesinlikle tavsiye ederim.

Y. Murat Yıldırım Çok iyi 8.3 - İSTANBUL - ANKARA

İstanbul'dan Ankara'ya ev taşıdık. Memnun kaldık, profesyonel taşıdılar. Paketleme gayet düzgündü. Saatinde gelip, akşamında teslim ettiler. Eşyalar sağlam geldi.

D. Kayabasi Mükemmel 10 - ANKARA - İSTANBUL

Çok uzun zamandır aradığım taşıma formasını Enakliyat'tan buldum. Eşya için Simbo Nakliyat en hızlı cevap verip, en hızlı davranan firma oldu. Taşıma söylediğimiz tarihlerde oldu. Mirza Beye ve ekibine sonsuz teşekkürler!!! Titiz biriyseniz bu firmayı muhakkak tavsiye ederim. Taşınmak zor iş vesselam.

S. Dursun Mükemmel 10 - İSTANBUL - ANKARA
Özellikle Ömer Bey, Ramazan Bey, Reşit Bey ve diğer arkadaşların üstün gayretli sayesinde oldukça sorunsuz bir taşınma süreci yaşadık. İyi niyetleri ve kaliteli hizmetlerinden dolayı tekrar tebrik ederim. Özel üretim mobilyaları bile kılavuzu olmamasına rağmen oldukça hızlı ve kusursuz kurdular.
​​