Doğru Fiyatlarla Doğru Nakliyeciler Bulun

Müşteriler ile nakliyecileri buluşturarak evden eve nakliyatın daha uygun ve daha rahat gerçekleşmesini sağlıyoruz.

Hemen Teklif Almaya Başlayın
Taşınmak İstiyorum

Taşınmak İstiyorum

Taşınmak istiyorum diyor ve artık yavaş yavaş nakliyat firması araştırmaya başladıysanız Enakliyat desteği ile rahat taşınmak için teklif alın.


Taşınmak istiyorsunuz, tayininiz çıktı, sonunda kendi evinizi aldınız veya işe daha yakın bir eve çıkma kararı aldınız. Sebebi her ne olursa olsun evinizi taşımaya karar verdiğiniz zaman hemen bir evden eve nakliyat firması aramaya başlarsınız. Herkes evden eve nakliyat işinin rahat, en azından ortalama geçmesini ister.
 
Öyle ya evden eve nakliyat hizmeti çok da ucuz bir hizmet değil hiç kimse bu kadar para ödeyip birde yeni maliyetlere uğraşmak istemez.

Muhtemelen sizi en çok düşündüren evden eve nakliyat hizmetini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek olacaktır.Ama size kötü bir haberim var. Enakliyat'ın tuttuğu istatistiklerde taşınan her iki müşteriden biri hizmet aldığı evden eve nakliyat firmasından hiç memnun değil.

Evden eve nakliyat zor ve tüm eşyanızı teslim ettiğiniz bir hizmet çeşidi ve memnuniyet çok düşük. Kafanızda bir sürü soru oluşmaya başladı sanırım. Nakliye fiyatının ne kadar olacağı, nakliye firmasının ne gibi ekstra talepleri olacak, acaba kimi nasıl seçmeli, nakliyat firması ile nasıl iletişim kurmalı... Bu sorular ile mücadele ederken size bir soru yöneltelim.

Peki, evden eve nakliyat firmaları neden müşteri memnuniyetini önemsemiyor?

Yada soruyu biraz değiştirip nakliyat firmasının bakış açısıyla durumu inceleyelim. Evden eve nakliyat firması neden sizi memnun etmeye çalışsın?

Bu soruyu cevaplamadan önce size yaptığım bir araştırmayı paylaşacağım. Sorunun cevabını bu araştırmamda bulacaksınız.

TÜİK verileri 2016 yılında Türkiye'de 825 bin ticari kamyon olduğunu söylüyor. Tabi bu kamyonların hepsi evden eve nakliyat işi yapmıyor. Türkiye'de kaç evden eve nakliyat firması var bilmiyoruz, resmi bir rakama ben ulaşamadım. Bu yüzden 825 bin kamyonun %2'si evden eve nakliyat işi yapıyor diye kabul edersek 16 bin 500 kamyon kalır. Her evden eve nakliyat firmasının da 2 kamyonu olduğunu farz edersek Türkiye'de 8 bin civarında evden eve nakliyat firması var diyebiliriz. Bence gayet makul bir sayı.
 
Peki sorduğumuz soruya geri dönersek, şehirler arası taşınmanız gerekti ve Türkiye'de ki bu 8 bin evden eve nakliyat firmasından birini seçtiniz ve firmadan sizi sorunsuz bir şekilde taşımasını bekliyorsunuz haliyle. Bir sonraki taşınmanız için yine 8 bin evden eve nakliyat firmasından birini seçeceksiniz ve aynı firmayı seçme oranınız 8 binde bir. Diğer bir ifadeyle 1\8000 yani 0,000125 çok düşük bir ihtimal değil mi?
 
Siz bu matematiğin farkında olmayabilirsiniz ama inanın nakliyat firmaları bunun epey farkında ve neredeyse bütün ipler taşınacağınız evden eve nakliyat firmasının elinde. Neden mi? Çünkü tüm süreç sadece telefon görüşmeleri ile netleşiyor. Yazılı hiç bir şey yok.
    
Evden eve nakliyat çok sık yaptığımız bir iş değil bir istatistiğe göre Türkiye'de insanlar ömürleri boyunca ortalama 8 defa taşınıyor. Yani bu yıl taşınıyorsanız muhtemelen bir sonraki taşınmanız yıllar sonra olacak demektir. Yani tecrübesizlik, firma için yeni bir koz daha demek oluyor . Koz derken aslında nakliyat firmasının sizi memnun etmemesi için bir neden daha. Her ay hizmet alacağınız biri bir daha bana gelsin diye düşünebilir peki nakliyeci böyle düşünüyor mu? Arkadaşlarına tavsiye etsin evet ama bunu nakliyeci göremiyor ve ölçemiyor. Daha somut bir şey lazım. 

Peki, süreç nasıl yönetilmeli veya bu iş için destek almanız daha iyi olmaz mı?

Şimdi size yukarıda anlattığı her şeyin kolay bir yolunun olduğunu anlatacağım. Nakliyat firmasının size iyi hizmet vermek için nedenleri olacağı ve bu iyi hizmetin hemen sonrasında sizden alacağı iyi geri bildirimlerin yararını hemen göreceği bir sistemden bahsetmek istiyorum. Yani tam anlamıyla Kazan-Kazan...

Enakliyat, neredeyse 5 yıldır evden eve nakliyat sektöründe müşterilerine hizmet veriyor. Şimdiye kadar 100 binden fazla müşteriye hizmet verdi ve bu sayı her geçen gün hızlı bir oranda artıyor.

Enakliyat üzerinden taşınan müşterilerin memnuniyet oranı kaç?

Hemen cevap vereyim % 91 yani Enakliyat müşterilerinin çoğuna sorunsuz bir evden eve nakliyat imkânı sunuyor. Bu oran Enakliyat dışından taşınan müşteriler için yapılan istatistiki verilere göre şehir içinde % 52 şehirler arasında 35% oluğunu hatırlatmak istiyorum. (2000 müşteri ile yapılan görüşmelerinden alınan verilerdir.)  Yani kıyas yapılamaz bir memnuniyet oranımız var.

Peki, Enakliyat ne yapıyorda memnuniyet oranı bu seviyelere çıkıyor?
 
Enakliyat, evden eve taşınan her müşterisine hizmet aldığı firma hakkında yorum yazmasını istiyor. Bu yorumu firmanın herkese açık profilinde yayılıyor. Yayınlanan yorum en görünen yerde olduğu için yeni müşteri kazanmak isteyen firmalar bu yorumun olumlu olması için çaba gösteriyor. İyi yorumlar ile nakliyat firması daha çok müşteri taşıyor. İşte güzel bir neden.

Enakliyat.com.tr ye üye olan her firma için enakliyat’tan önce Enakliyat’tan sonra diye bir kavram vardır.

Enakliyat’tan önceki durum şöyledir; nakliye firması müşteri telefon aracılığı ile görüşür  çok detaycı sorular sormadan taşımaya gider. Çok fazla bilgi edinmeden ve süreci planlamadan taşınma günü taşımaya gider. Çıkan problemler o gün içine bir şekilde çözülür müşteri memnuniyeti ilk öncelik eğildir.

Enakliyat ile çalışan firma süreci bu şekilde yürütmesi durumunda kötü yorum geleceğini bildiği için biraz daha detaylı bir bilgi almaya başlar. Ayrıca her zaman Enakliyat’tan içinden çıkmadığı durumlar için destek alacağını bilir.

Ayrıca taşınma sürecinde size destek olacak ve sizi süreci nasıl yöneteceğiniz konusunda bilgilendiren bir danışmanı bulabileceğiniz tek yer Enakliyat. Nakliyat firmaları da size bu konuda destek veren birinin olduğunu bilir ve daha özverili çalışır.

Bu etkenler ve en önemlisi sizin güzel yorumunuzu gören diğer taşınmak isteyen herkes aynı firmayı seçmek isteyecektir. Böylece firma bu yararı gördükçe hizmet kalitesini arttırıyor. İşte bu nedenle Enakliyat müşteri memnuniyeti sektöre göre daha iyi.
 
Müşteri temsilciniz taşıma günü sizi ve nakliyat firmasını arayarak taşınmanın yolunda gidip gitmediğini denetler. Bütün süreç doğru yönetildiğinde taşınma günü sürprizlerle karşılaşmazsınız ve rahat bir taşınma gerçekleştirirsiniz.

Nakliyat firmanızı seçerken müşteri yorumlarını inceleyin ve gelen fiyat tekliflerini kıyaslayarak kolayca tercihinizi yapın.Yapılan yorumları inceleyerek nakliye firmalarının daha önceki taşımaları hakkında bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Evden eve nakliyat firmalarını kıyaslayabilir size teklif veren firmalar arasından en iyi hizmet veren firmayı tercih edebilirsiniz.

Taşınmak istiyorum diyor ve artık yavaş yavaş nakliyat firması araştırmaya başladıysanız Enakliyat desteği ile rahat taşınmak için teklif alın.

Sorularınız olursa veya içinden çıkamadığınız bir durum ile karşı karşıyaysanız destek almaktan çekinmeyin.

E-posta: info@enakliyat.com.tr           Tel: 0216 498 83 37