Evden Eve Nakliyat

Fiyat Teklifi Al

Parça Eşya Taşıma

Fiyat Teklifi Al

Ofis Taşımacılığı

Fiyat Teklifi Al
Osman Gazi Köprüsü Geçiş Ücretleri Tablosu

Osman Gazi Köprüsü Geçiş Ücretleri Tablosu

Osman Gazi Köprüsü Geçiş Ücretleri Belirlendi İşte Her Sınıf Araç İçin Geçiş Ücretleri


30 Haziran günü Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla hizmete açılan Osman Gazi Köprüsü bayram boyunca ücretsiz olması nedeniyle sık kullanılan bir güzergâh oldu. Açılıştan günler sonra köprünün işletme hakkını elinde tutan Otoyol A.Ş. geçiş ücretlerini nihayet açıkladı. Merak ile beklenen geçiş ücretleri araç sınıfına göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır.


Osman Gazi Köprüsü geçiş ücretleri tablosu


1. sınıf araçlar (Aks Aralığı 3.20’den küçük 2 akslı araç) Osmangazi Köprüsü’nden geçerken 88,75 TL,
2. sınıf araçlar (Aks Aralığı 3.20’ye eşit ve büyük 2 akslı araç) 141,95 TL,
3. sınıf araçlar (Yere değen aks sayısı 3 olan veya çektiği araç ile birlikte yere değen toplam aks sayısı 3 olan araç) 168,6 TL,
4. sınıf araçlar (Yere değen aks sayısı 4 veya 5 olan veya çektiği araç ile birlikte yere değen toplam aks sayısı 4 veya 5 olan araç) 223,6 TL,
5. sınıf araçlar ise (Yere değen aks sayısı 6, 7, 8 ve daha fazla olan araç) 282,15 TL,
6. sınıf araçlar ise (motosiklet) 62,1 TL ödeyecek.

Araç sınıfına göre 62,1 TL’den başlayan ücretler 282,15 TL’ye kadar çıkmaktadır. Ayrıca köprüden sonra Gemlik’e kadar olan otoyol ücretleri bu fiyatların dışında ve dönüş güzergâhında köprü gişelerinden ödeme alınmaktadır. Otoyol ücreti de 2,25 TL’den başlamaktadır.

11 Temmuz saat 07:00’a kadar ücretsiz olacak köprünün bu tarihten sonra kullanımı merak konusu oldu. Birçok kesim tarafında köprü ücretleri pahalı bulunurken Eskihisar Topçular Feribot seferlerinin durumu da merakla beklenmektedir. Osman Gazi Köprüsü geçiş ücretlerinin feribot seferlerinden pahalı açıklanması feribotunda yeterince araç ile hizmet vermeye devam edeceğini göstermektedir. Seçeneklerin bol olması her zaman halka yaramıştır. Feribot seçeneğinin olması köprünün işletmesini üstlenen şirketi hem frenlemekte hem de benzer bir hizmetin nasıl fiyatlandığı ile ilgili bu hizmeti kullanmak isteyen herkese bir fikir vermektedir. Şuana kadarki genel kanı fiyatların yüksek olduğu yönünde ama sürprizlere açık olun diyorum.

Otoyol A.Ş. Osmangazi Köprüsü ile bağlantılı olan kendisinin yaptığı otoyollar için de ücret alacak. Osmangazi Köprüsü ile Yalova Altınova, Kılıç, Orhangazi ve Gemlik arasındaki yolları kullanarak bu dört gişeden geçecek olanlar ayrıca ücret ödeyecekler.

Osmangazi Köprüsü’nden çıkacak bir otomobil yaklaşık 2-3 kilometre uzaklıktaki Altınova gişelerinden çıktığında ayrıca 2,25 TL ödeyecek.


Enakliyat Bilgi İletişim Hiz. Tic. Ltd. Şti © Copyright 2011-2022 Enakliyat.com.tr Her Hakkı Saklıdır.