Taşınırken Bu Konulara Dikkat

Taşınırken Bu Konulara DikkatTaşınırken özellikle ilk taşınmanız ise daha önce bu tecrübeyi yaşamış arkadaşlarınızdan, ailenizden ve iş arkadaşlarınızdan bir çok tavsiye alacaksınız. Ancak pek dillendirilmeyen bir kaç noktayı birde bizden duyun istedik.

Evinizi Kendiniz Taşımayın
Evinizin taşınmasında size yardım edecek bir çok nakliye firması bulunmaktadır. Nakliye firmaları ile istediğiniz hizmeti anlatarak daha ucuza evden eve nakliyat hizmeti alabilirsiniz. Evden eve nakliyat için nakliye firmalarından daha uygun hizmet almak için eşyalarınızı kendiniz paketleyin, montaj ve demontajı gerekli eşyaları siz yapın, size en yakın firmaları keşfedin ve hafta içi bir günü seçin hatta gün seçme işini firmaya bırakın. Böylece en uygun fiyatlara eşyanızı taşıtabileceksiniz, size sadece paketleri açmak ve montajı gerekli eşyaların montajını yapmak kalıyor.

En Ucuz Fiyata Atlamayın
Eğer her firmaya aynı detayları iletip birinden çok daha düşük bir teklif alıyorsanız bilinki bu  taşıma işi bu fiyata gerçekleşmiyecektir. Çünkü taşınma sonrası zararlarınız veya artan fiyat ile nakliye fiyatını makul belkide çok pahalıya çıkarabilir. Fiyatların nasıl arttığı ile ilgili bir kaç örneği paylaşmamız daha iyi anlatabilir.
1-    Taşınma günü eşyalarınız fazlaymış araca sığmıyor ikinci bir sefer yapacağız ikinci sefer içinde şu kadar ödeme yapmalısınız.
2-    Bina ile araç arasında yürüme mesafesi var bu nedenle şu kadar ödeme daha yapmalısınız.
3-    Sizin eşyanız hassas bu nedenle çok iyi bir paketleme yapmamız lazım eğer şu fiyatı verirseniz taşınma işlemini gerçekleştiririz.  
4-    Merdivenler çok dar  eşyayı taşımak çok zor bu nedenle şu kadar daha ödeme yapmalısınız.
Bu tür bahaneler ile ucuza anlaştım dediğiniz nakliye işi çok daha pahalıya çıkabilir dikkatli olun.

Saat ve Tarih Seçerken Dikkatli Olun
Artık bir çok site yönetimi taşınmalarda diğer site sakinleri rahatsız olmasın diye belli saat ve tarihlerin dışında taşınmaya izin vermemektedir. Ayrıca özellikle İstanbul da taşınırken eğer Anadolu ve Avrupa yakasına geçecekseniz trafiği dikkate almanız gerekli aksi taktirde taşınma saatler alabilir veya bir sonraki güne kalabilir, dikkatli olun.

Bu Eşyaları Nakliye Aracına Yüklemeyin
Eşyalarınız ile taşınırken potansiyel tehlike oluşturan eşyalar vardır. Bu eşyaları araca yüklerken sorumluluğun sizde olduğunu bilin. Bunların başında mutfak tüpleri gelmektedir. Mutfak tüpünüzü taşınmadan önce tüp firmasına tüpünüzü teslim ederek ücretini alabilir ve yeni adresinizde de tekrar yeni bir tüp satın alabilirsiniz. Ayrıca derin dondurucularda sakladığınız yiyecekleri eğer yol uzun ise yanınızda götürmeyin, diğer eşyalarınıza zarar verebilir. Değerli eşyalarınızı da mutlaka yanınıza alın firmalar bu eşyaların kaybolması halinde sorumluluk üstlenmezler.

Önce Beni Aç Kolileri Oluşturun
Yeni evinizde ilk etapta ihtiyaç duyabilecek eşyalarınız için “Önce Beni Aç” kolileri oluşturarak taşınma dan sonra tüm kolileri aynı gün açmak zorunda kalmayın. Örnek olarak mutfak için hazırlayabileceğiniz bir “Önce Beni Aç” kolisinde çaydanlık, tava, bıçak, bir kaç tabak, kaşık çatal, bir kaç bardak, bulaşık süngeri ve bulaşık deterjanı gibi ilk etapta ihtiyaç duyabileceğiniz eşyaları aynı kutuya yerleştirin.

Bilgisayrdaki Önemli Çalışmalarınızı Yedeklemeyi Unutmayın.
Taşınma süreci bir çok süprizi barındırır. Bu nedenle bizimde olası süprizlere karşı hazırlıklı olmamaız gereklemektedir. Özellikle masa üstü bilgisayrlarımız ve Harddisklerdeki önemli çalışmalarınızı taşınmadan önce mutlaka yedekleyin.


👁  10308
  • güzel paylaşım

    “Yusuf ”16 Temmuz 2013

Enakliyat Bilgi İletişim Hiz. Tic. Ltd. Şti © Copyright 2011-2022 Enakliyat.com.tr Her Hakkı Saklıdır.