Neden Enakliyat Firma Profilleri Önemli?

Neden Enakliyat Firma Profilleri Önemli?Potansiyel müşterileriniz size nasıl daha fazla güvenebilirler? Hiç düşündünüz mü?

a. Sitelerinizdeki sizi öven yazılar
b. Online müşteri yorumları
c.  Banner reklamlarınız
d.  Gazete ilanlarınız

Eğer “b.” online müşteri yorumlarını seçtiyseniz kesinlikle doğru yoldasınız demektir. Nielsen Media Research medya üzerine araştırma yapan bir Amerikan şirketidir. Nielsen Research’ ün yaptığı bir araştırmaya göre insanların 70% online müşteri yorumlarına güveniyor ve bu 70%’nin de 92%’si arkadaşlarına, akrabalarına ve yakın çevresine hizmet aldığı firmayı tavsiye ediyor yada kötü tecrübesini aktarıyorlar.

Neden Bu Kadar Önemli?
Bir Nakliye işletmesi sahibi olarak bütün diğer nakliye işletmeleri sahipleri gibi siz de verdiğiniz hizmetler karşılığında yorumlar alıyorsunuz. Bu yorumlar sizin itibarınızdır ve hizmet itibarınız çok hassas, çok kritiktir hata kabul etmez. Yapacağınız hatalar size daha düşük puan ve kötü yorum olarak yansıyacaktır. Maalesef yılın 300 gününü yollarda geçirdiğimiz için pazarlama ve yeni müşteri bulmak için çok fazla zaman bulmanız pek mümkün değil. O halde daha profesyonel çalışan, sizler için yeni müşteri bulan Enakliyat gibi pazaryerlerinde müşteri yorumlarını en iyi şekilde değerlendirmek pazarlama işlerinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Enakliyat, Nakliye Firmaları İçin Altın Değerindedir.
Enakliyat size nasıl ve nerelerde yardımcı olabilir sorusuna cevap şöyle olsa gerek. Enakliyat’ı yeni müşteri kanalı olarak görebilirsiniz sizlere yeni müşteri kazanma ve iyi müşteri yorumları ile daha fazla müşteri bulmada yardımcı olur.

Bu muazzam iş potansiyeli ve itibarınız(Müşteri yorumlarınız) sayesinde yüzlerce hatta binlerce yeni müşterilere ulaşacaksınız. Enakliyat ta ki kariyeriniz profilinizin içeriği ve müşteri yorumlarınız ile doğru orantılıdır. Birçok sektörde müşteri görüşleri kullanılmakta ve yeni potansiyel müşterilere firmanın hizmeti hakkında fikir veren müşteri görüşlerine önem vermektedirler. Oteller, Restoranlar, bunların sadece birkaç örneğidir. Pazarlama ve yeni müşteri bulma listenize Enakliyat profilinizi oluşturmayı ilk sıraya koyun.

Enakliyat Profiliniz Nasıl Görünmeli?
Enakliyat profiliniz de iş geçmişinizi ve iş deneyimlerinizi açıklayıcı bir yazı ekleyebilirsiniz. Yazdığınız yazı web sitenizdeki içerik ile aynı olmamalıdır. Tamamen yeni olmasına dikkat edin. Ekipman fotoğrafları koyabilirsiniz. Bir iş deneyiminizi video kaydına alarak profilinize ekleyebilirsiniz. Ve en önemlisi Müşterileri yorumları ve reytinginizdir. Reytinginizi yüksek tutmaya çalışın, müşteri sorunlarına vereceğiniz tepkiler önemlidir. Müşteri sorunlarına vereceğiniz tepkiler reytinginizi olumlu ya da olumsuz etkiler. Sorunları gidermede kullanacağınız yöntemler önemlidir ama asıl önemli olan sorun çözmedeki ciddiyetinizdir. Müşteri size her zaman ulaşabilmelidir. Telefonlarınızı asla kapalı tutmayın. Müşteriyi sonuna kadar dinleyin müşterilerin makul çerçeveler içerisindeki taleplerine cevap vermeniz sizin yararınıza olacaktır. Enakliyat profiliniz ne kadar kusursuz görünürse görünsün müşteri yorumları ve reytingleri olmadan profilinizin pek bir anlamı yok demektir.

Enakliyat profilinzi geliştirmenin ve Enakliyat’ta üst sıralara çıkmanın 4 yolu;
  1. Her taşıma sonrası müşterilerinizden aldığı hizmeti oylamasını ve yorum yazmasını isteyin ve takipçisi olun.
  2. Enakliyat profilinizdeki yorumları sosyal medyada paylaşın aldığınız müşteri değerlendirmelerini web sitenize ekleyin. Ne kadar çok insan sizden iyi hizmet alan, sizden övgüyle bahseden müşteri yorumlarını okursa müşteri çevreniz o kadar çok artar, yeni müşterilere ulaşmanızı kolaylaştırır.
  3. Müşteri ile anlaşmazlığa düştüğünüz durumlarda çözüme kavuşmayan her olayı Enakliyat ile istişare ederek Enakliyat’ın fikrini alarak hareket edin Enakliyat’ı bilgilendirmeyi asla unutmayın bu sizin yararınıza olacaktır.
  4. Enakliyat tan hizmet kalitesi ve müşteri ilişkileri hakkında eğitimler ve sunumlar almayı unutmayın.

👁  2101
    Enakliyat Bilgi İletişim Hiz. Tic. Ltd. Şti © Copyright 2011-2021 Enakliyat.com.tr Her Hakkı Saklıdır.