Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Nakliyat Önerisi

Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Nakliyat ÖnerisiEvden eve nakliyat, hiç kimse ev taşımayı bir eğlence olarak görmez, ama zamanı geldi mi yapılması gerekli stresli bir iştir. Bu öneriler evden eve nakliyatı daha stressiz ve daha zahmetsiz gerçekleştirmeniz için var, tabi işi biraz daha eğlenceli hale getirmeyi ihmal etmeyin.

Birkaç Gün İçin Bavul Hazırlayın
Birkaç gün dışarıda geçirecekmiş gibi kendinize bir bavul hazırlayarak işe başlayın. Taşınma esnasında birçok problem meydana gelebilir, bu nedenle hazırlıklı olmanız gerekli bavulu hazırlarken “Aman ne olacak yarın tüm eşyalarım elimin altında olacak” diye hazırlamayın. Bavula temiz elbise, gideceğiniz şehre göre mont ve ayakkabı, diş fırçası, ilaçlarınızı ve diğer ihtiyaçlarınızı koyun. Belki dizüstü bilgisayar da iyi bir fikir olabilir.

Kolileri Odalara Göre Farklı Renklerle İşaretleyin
Koli hazırlarken her odaya bir renk belirleyerek odadaki kolilere odanın rengi olan etiketleri yapıştırarak nakliyat firmanıza yardımcı olabilirsiniz. Taşınma günü yeni evdeki kapılara da aynı renk etiketlerini yapıştırarak oda isimlerini yazın. Böylece her koli ait olduğu odaya daha kolay ulaşmış olur. Bu basit önerilerin işinizi ne kadar kolaylaştırdığını ancak görerek anlayabilirsiniz.

Şeffaflık İyidir
En çok ihtiyaç duyduğunuz eşyaları; telefon şarj aletleri, makas, maket bıçağı, tornavida, bant, tuvalet kâğıdı, ıslak mendil gibi eşyaları şeffaf bir plastik kutuya koyun. Böylece ihtiyaç duyduğunuzda gözünüzün önünde olur, saatlerce aramamış olursunuz.

Cam Eşyaları İyi Paketleyin
Cam eşya ve kadehleri paketlerken ambalaj kâğıdına iyice sararak kolileyin ve kolileri çok fazla doldurmadan, her eşya arasına ambalaj kâğıdı sıkıştırarak hareket etmesini engelleyin.

Potansiyel Boş Alanları Kullanın
Tencere ve kapaklı plastik kapların içlerine ambalaj kâğıdı ile sardığınız eşyaları yerleştirin. Ardından kapağı kapatın ve tencere veya plastik kabı ambalaj kâğıdı ile sardıktan sonra kapağının açılmasını engellemek için bantlayarak kolilere yerleştirin.

Yerinde Paketleyin
Taşınırken neredeyse tüm eşyalar yer değiştirilerek paketleneceklerdir. Özellikle komidin çekmecelerinde bulunana elbiseleri çekmeceden çıkarmadan, bir örtü ile kapattıktan sonra bantlayarak taşınmaya hazırlayabilirsiniz. Komidin ve koltukları paketledikten sonra yerlerinden kaldırmadan bırakın böylece çok fazla karışıklık oluşmadan birçok eşya paketlenmiş olur.

Fotoğraf Çekin
Artık hepimizin elinde fotoğraf çeken bir akıllı telefon var. Özellikle elektronik eşyaların kablo bağlantılarının birer resmini çekerek daha sonra bağlantıları tekrar kolayca yapmanızı sağlayacaktır. Ayrıca eşya envanteri yerine geçebilecek kısa videolar çekerek taşınma sonrası videolardan eşyalarınızın kontrollerini yapabilirsiniz.

Kitap ve Dergileri Paketlerken Küçük Kolileri Kullanın
Kitap ve dergiler ağırdır eğer büyük bir koliyi kitap ve dergiler ile doldurursanız bu koliyi taşımak çok zorlaşacak ve çok ağır olduğu için araçta da üzerine konulan diğer eşyalara hasar verecektir.

Büyük Çöp Poşetlerini Kulanın
Hem elbise hem de diğer birçok eşyayı kolayca büyük çöp poşetlerine yerleştirerek kolayca birçok eşyayı paketleyebilirsiniz. Minder ve örtüleri paketlemek için çöp poşetleri en ideal paketleme malzemesidir.

Bir Oda Dağınık Olsun
Paketleri ve kolileri açarken bir odayı kullanın ve açılan kolileri ve diğer eşyaları odalarına yereştirene kadar bu odada bırakın. Böylece tüm eşyalar yerine yerleşene kadar sadece bir odanız dağınık kalmış olur. Tüm koliler açıldıktan sonra kolileri ve diğer paketleme atıklarını hep beraber toplayarak evden uzaklaştırabilirsiniz.

👁  6428
    Enakliyat Bilgi İletişim Hiz. Tic. Ltd. Şti © Copyright 2011-2021 Enakliyat.com.tr Her Hakkı Saklıdır.