Evden Eve Nakliyat Sürecinde Yaşanan Kötü Tecrübeler

Evden Eve Nakliyat Sürecinde Yaşanan Kötü Tecrübeler
Evden eve nakliyat ve kötü tecrübeler

Evden eve nakliyat çok sık yapmadığımız işlerden biridir. Buna rağmen gündemimize geldiğinde stres düzeyimizi zıplatmaktadır. Birçok belirsizlik ile karşı karşıya olmak bizi endişeye sürüklüyor. Bu stresimizin bize zarar vermemesi için yeni eve taşınmadan önce dikkatli bir planlama yapılması bizi ferahlatacaktır.

Nakliyat Sürecindeki Çizik ve Ezikler
Nakliyat profesyonellik ister doğru araç ve paketleme malzemesi kullanılmadığı zaman eşyanın zarar görmesi kaçınılmazdır. Hizmet alacağınız nakliyat firmasının işin ehli olması önemlidir.

Taşıma Esnasında Eşyanın Kaybolması
Artık en cesur nakliyeciler bile aracın dışına taşacak şekilde nakliyat yapmaktan çekiniyorlar.  Sizde iyi bir planlama yaparak bu durumların oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Beklenmedik Kazalar
Beklenmedik kazalara karşı bir nakliyat sigortası yaptırmanızı öneriyoruz. Bu sigorta kamyonun kaza yapması devrilmesi veya yanması gibi riskleri karşılayacaktır. Sizi de bu endişeden kurtaracaktır.

Eşyanın Çalınması
Eşyaların araca yüklenmesi veya indirilmesi esnasında hırsızlıkları engellemek için aracın başında mutlaka biri çalışan bulunsun.

Yanlış Yükleme
Tecrübesiz nakliyat firmaları eşyalarınız ve koliler ile nasıl Tetris oynayacaklarını bilmezler, Tetris’te ileri düzey olan firmalar eşyanın kaplayacağı alanı küçültürken eşyanın zarar görmemesini de önlenmiş olur.

Son Dakika Yapılan Özensiz Paketleme
Taşınmak stresli ve zor bir iştir bu süreci kolaylaştırmanın en iyi yolu planlı olarak hareket etmektir. İşin son dakikaya kalması size pahalıya mal olabilir.

Eşyaya Göre Paketleme Yapılmaması
Her eşya için doğru paketleme malzemesinin kullanılması eşyanın hem taşınmasına hemde araca yüklenmesinde kolaylık sağlayacaktır.

Zayıf Paketleme Malzemesi Kullanma
Eşyalarınız için kullandığınız paketleme malzemesi eşyanın kirlenmesi ve çizilmesini önleyecektir. Eğer paketleme içinize sinmemişse bu taşıma işlemi başarısızlıkla başlamış demektir.

Rahatsız Edici Duvar Çizikleri
Dar merdivenlerden ve koridorlardan hacimli eşyalarınızı hiç bir şeye zarar vermeden çıkarmak amatör firmaların bildiği bir iş değildir. İş sonunda amatörlüğün faturasını duvarlarınız ödemesin.

En Sevdiğiniz Eşyanızın Zarar Görmesi
Eşyalarınız hepsinin paketlendiğinden emin olun. Firma ile fiyat pazarlığı yaparken nasıl bir paketleme malzemesi kullanacağını da öğrenin ve yeterli paketleme malzemesi getirdiğinden emin olun.

Taşınması Yasak ve Zararlı Eşyaların Yüklenmesi
Amatör nakliyat firmaları hangi eşyaların taşınmasının tehlikeli olduğuna, hangilerinin diğer eşyalarınıza zarar vereceğini önemsemeden paketlerler. Ancak profesyonel firmalar bu konulara özen gösterirler.

Değerli Eşyaların Kolilere Konulması
Her nakliyat firması değil ama değerli eşyaların veya paranın kolilerde olması veya başka bir şekilde evde bulunması sonucu kaybolması halinde firma doğal olarak sorumluluk almayacaktır. Değerli eşyalarınızı taşınma öncesi yanınıza alın.

Firmanın İş Sonu Sürpriz Fatura Çıkarması
Her zaman anlaştığınız şartları yazılı hale getirin ve firma ile paylaşın, sürpriz faturalarla karşılaşmayın. Sözleşme yapmayı ihmal etmeyin. Bu yaşanabilecek aksilikleri önlemek için önemlidir.

👁  3334
    Enakliyat Bilgi İletişim Hiz. Tic. Ltd. Şti © Copyright 2011-2021 Enakliyat.com.tr Her Hakkı Saklıdır.