Evden Eve Nakliyat Anketimizin Sonuçları

Evden Eve Nakliyat Anketimizin SonuçlarıEnakliyat 2012 yılının Ocak ayında evden eve nakliyat sektöründe iddialı bir pazaryeri olma niyeti ile yayın hayatına başlamıştı. Aradan tam üç yıl geçti. Enakliyat ve Kurucu Ekibi sağlam badirelerden geçti. Buna rağmen Enakliyat sektördeki konumunu güçlendirerek yoluna devam ediyor.

Her ay yüzlerce müşteri Enakliyat üzerinden mevcut alternatiflerinden daha güvenli bir evden eve nakliyat gerçekleştiriyor. Müşterilerimiz taşınma tamamlandıktan sonra hizmet aldıkları firmalara bir reyting notu veriyor ve müşteri yorumu yazabiliyorlar.

Reyting için gelen müşterilere dört sorudan oluşan kısa anketimizi doldurmalarını istedik. Bir kısım müşterimiz anketimize ilgi göstererek doldurdu. Sonuçlar bizim çok işimize yarayacak. Bunda şüphe yok. Belki bizden başka birileri de insanların evden eve nakliyat davranışları hakkında bilgi sahibi olmak isterler diye paylaşmaya karar verdik...

Enakliyat`ı nereden buldunuzMüşterilerimizin 85,7% si bizi internetten arama yaparak buluyor. 10.9% u ise Enakliyat’tan daha önce hizmet almış müşterilerimizin tavsiyesi üzerine bizi buluyor.  Referans ile gelen müşterilerimizin ilerde artması en büyük dileğimiz. Daha önce bizimle iş yapmış olan müşteriler tekrar geliyor. Şimdilik işimizin sadece 2,9% sini eski müşterilerimizden alabiliyoruz. Zaman içinde bu kanalla gelen müşterilerin de artmasını bekliyoruz. Sosyal medyadan pek müşteri alamamışız.

Neden TaşındınızTaşınan müşterilerimizin 21,6% sı yeni ev almış, tayin 9,7%, iş değişikliği 9,7%, işe yakın olmak 19,9%, ailevi nedenle 10,2%, komşu 4,5%, diğer 24,4%  ile diğer evden eve taşınma nedeni olarak öne çıkıyor. Yeni konut alımı ve işe yakın olmak bilinen en önemli taşınma sebepleri olarak dikkatimizi çekiyor.

En son ne zaman taşındınızAnkete katılan müşterilerimizin en son evden eve nakliyat tarihinin üzerinden bir yıldan az süre geçmiş olanların oranı 18,2%, bir yıl önce taşınanlar 20,5%, iki yıl önce 22,7%, üç yıl önce 5,7%, dört yıl önce 8%, 5 yıl önce 4,5% ve beş yıldan daha fazla 20,5% teşkil ediyor.

Kaçıncı taşınmanızİlk defa taşınan müşterilerimiz 40,9%, ikinci defa 21,6%, üçüncü defa 13,6%, dördüncü defa 6,8%, beşinci defa 4,5% ve beş defadan daha fazla taşınanlar 12,5%

Bu verilerden yola çıkarak insanların çoğunun 2-3 defadan fazla taşınmadığını bir kısım insanların ise habire taşındığını ifade etmek mümkün gibi...

👁  2838
    Enakliyat Bilgi İletişim Hiz. Tic. Ltd. Şti © Copyright 2011-2022 Enakliyat.com.tr Her Hakkı Saklıdır.