Çevre Dostu Evden Eve Nakliyat

Çevre Dostu Evden Eve NakliyatYeşilin ve ağaçların bu kadar konuşulduğu bu günlerde çevre dostu bir taşınma gerçekleştirmek şu adımları izleyerek doğanın korunmasına katkıda bulunmak mümkün. Bir insanın faaliyetleri sonucu çevreye veridi zararın ölçüsüne Karbon Ayak İzi denir. Karbon Ayak İzi birim karbondioksit cinsinden ölçülen, üretilen sera gazı miktarlarının ölçüsüdür. Giriştiğimiz her faaliyetin çevreye etkilerini düşünerek yaşanabilir bir çevreye katkı sağlayabiliriz. Evden eve nakliyat sırasında bazı adımlara dikkat ederek çevrenin korunmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Fazla Eşyalarınızdan Kurtulun
Pek kullanamadığınız ve yeni evinizde kullanmayı düşünmediğiniz eşyalarınız belirlemekle işe başlayabilirsiniz. Bu eşyaları ikinci el mağazalarına satarak veya eşyalarınızı bağışlayabilirsiniz. Özellikle belediyelerin, vakıf ve derneklerin bu tür organizasyonları bulunmaktadır. Özelikle yoksullar için belediyelerin oluşturdu ikincil el ev eşyalarının elden geçirilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtıldığı organizasyonlara bağış yapabilirsiniz. Ayrıca artık ikinci el eşyalarınızı internetten de satabilirsiniz sahibinden.com gibi sitelerden yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz ve Tekrar Kullanılan Paketleme Malzemelerini Seçin
Ücretsiz ve Tekrar Kullanılan Paketleme Malzemelerini Seçin
Özellikle tek kullanımlık paketleme malzemelerinin yerine geri dönüşüm malzemelerinden üretilen paketleme malzemelerini kullanın. Karton koli yerine plastik kolileri tercih edin. Marketlerden kullanılabilir gayet iyi durumda olan ücretsiz karton koli isteyebilirsiniz. Bardak, tabak gibi kırılabilecek eşyaları kolilerken aralarına ambalaj kağıdı yerine gazete veya havlu, çarşaf kullanarak kırılmalarını engelleyebilirsiniz. Kullandığınız karton, gazete ve plastik paketleme malzemelerini geri dönüşüm kutularına atın.

Size En yakın Nakliyat Firmalarını Tercih Edin
Taşınırken firma seçimi yaparken yakın firmaları seçerek nakliye kamyonlarının alacağı mesafeleri azaltırsınız. Böylece havaya daha az karbondioksit salınmış olur. Ayrıca nakliye firmalarına eşyalarınız hakkında iyi bilgi vererek size en uygun araç ile gelmeleri konusunda bilgilendirin. Çok küçük bir araç gelmesi iki sefer yapacağı anlamına gelirken, çok büyük bir araç daha fazla karbondioksit anlamına gelir, bu konuyu da gözden kaçırmayın.


👁  3633
  • güzel öneriler
    tebrik ederim.

    “Cemil Acet”7 Kasım 2013

Enakliyat Bilgi İletişim Hiz. Tic. Ltd. Şti © Copyright 2011-2022 Enakliyat.com.tr Her Hakkı Saklıdır.