Bebekli Aileler İçin Taşınma Rehberi

Bebekli Aileler İçin Taşınma RehberiYeni bir eve taşınma süreci herkes için yorucudur. Hele bir de bebek sahibi ebeveynler için taşınmak daha zorlu bir süreç olabilir.

Ailenizle oturduğunuz evi değiştirmeye karar verdiniz ama yeni evinize taşınana kadar yapılacak işler ve zor bir süreç sizi bekliyor, hele bir de bebeğiniz varsa işler daha da zorlaşabilir. Taşınmak aileler için yeni bir başlangıç olabileceği gibi bebekli aileler için bu dönem daha da yorucu olabilir. Bu dönemi kolay atlatabilmek için başvuracağınız Bebekli aileler için taşınma rehberi işinizi kolaylaştıracaktır.

Yeni eve taşınmadan önce…
Yeni bir eve taşınmak uzun ve yorucu günler ve geceler geçirmenize neden olabilir. Taşınacak eşyaların ayrılması, paketlenmesi, sınıflandırılması, yeni evin tadilat, boya, badana ve temizliğinin yapılması, resmi işlemler gibi ayrıntılar siz ve ailenizin fiziksel ve psikolojik olarak yorulmasına ve daha tahammülsüz olmanıza neden olabilir. Bu süreçte bebeğiniz de her zaman ki gibi ilgi ve şefkatinize ihtiyaç duyacağı için zorlanabilirsiniz. Tahammülsüz davranıp bebeğinizi ve kendinizi üzebilirsiniz.

Bu konuda uzman taşıma işi yapan evden eve nakliyat firmaları ile işbirliği yapmak işinizi kolaylaştıracak bir alternatif olacaktır. İş paylaşımı yaparak her iki evde de tüm paketleme işlerini evden eve nakliyat firmanıza yaptırabilirsiniz. Taşınma sonrası temizlik için de bir yardımcı tutarak taşınmayı en az stresle atlatabilirsiniz. Böylece bebeğinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

Bebekli ailelerin taşınmasında dikkat edilecekler
Bebekler dünyaya geldikleri günden beri alıştıkları ve rahat ettikleri ev ortamından uzaklaştıklarında huzursuzluk yaşayabilirler. Bu nedenle taşınma esnasında ilk olarak bebekle ilgili oda eşyalarının ve bebeğin günlük kullanımı için gereken malzemelerin hazırlanması daha doğru olacaktır. Yeni eve taşınma sürecinde ev temizliği yapıldıktan sonra bebeğin odası eski evinizdeki oda düzeninde yeniden hazırlanmalı ve onun rahat ettiği konfor sağlanmaya çalışılmalıdır. Evinizi taşırken eski olduğunu düşündüğünüz ama bebeğinizin değer verdiği eşyaları atmanız onun için travmatik bir durum olabilir. Sevdiği eşyaları yeni evde de görmek bebeğinize tanıdık bir ortamda olduğu hissi verecektir.

Yeni evde bebekle ilk günler
Bebekler bulunduğu ortamdaki değişiklikleri algılayabilirler. Yeni bir eve taşındığınızda mümkün olduğunca eski evinizin sıcaklığını ve havasını yansıtmalısınız. Bebeğinizle yeni evi gezip ona yeni yaşam ortamını tanıtmak da faydalı olabilir. Bebeğin odasında onu rahatlatan aktiviteler yapmak, oyun oynamak ortama daha çabuk alışmasını sağlayacaktır. Bebeğinizin alıştığı oyuncaklar ve eşyaların etrafında olması da rahatlatıcı olacaktır. Bebekler ebeveynlerinin ilgisi ile daha kolay uyum sağlayabilirler. Bu süreçte anne ve babanın daha sabırlı ve anlayışlı olması önemlidir. Yakın çevrede bebeğinizin ilgisini çekecek hoşuna gidecek park ve oyun alanlarını keşfetmeniz de çocuğunuzun hoşuna gidecektir. Yeni evinizde aile büyüklerinizin, akrabalarınızın ve arkadaşlarınızın yapacağı ziyaretler de siz ve bebeğiniz için de sosyal bir rahatlama sağlayabilir.

👁  4936
    Enakliyat Bilgi İletişim Hiz. Tic. Ltd. Şti © Copyright 2011-2022 Enakliyat.com.tr Her Hakkı Saklıdır.