Evden Eve Nakliyat

Fiyat Teklifi Al

Parça Eşya Taşıma

Fiyat Teklifi Al

Ofis Taşımacılığı

Fiyat Teklifi Al
Çeyiz Eşyası Taşıma ve Fiyatları

Çeyiz Eşyası Taşıma ve Fiyatları


Evlenecek kız ve erkeğin ailesi tarafından yeni kurulan aile birliğine katkı sağlamak amacıyla hazırlanan, yaptırılan ve satın alınan eşya, taşınır-taşınmaz mal, mülk ve paraya çeyiz; çeyizin hazırlanması, kız evinden oğlan evine götürülmesi, sergilenmesi etrafında oluşan gelenekler bütününe de çeyiz geleneği denir. Çeyiz geleneği, Anadolu’nun birçok yöresinde evlenme gelenekleri ile birlikte yüzyıllardır uygulanmaktadır.

Çeyizin damat evine götürülmesi düğün töreninin önemli bir parçasıdır. Çeyiz sergilendikten sonra düğünün bitmesi ile evlenen çiftin evine taşınması gerekir. Yıllarca el emeği göz nuru ile hazırlanan çeyizin yeni adresine taşınmasını ve paketlemesini iyi yaparak, iyi bir nakliyeci seçmek önemlidir.

Müşteri Yorumları Olan Nakliyat Firmalarından Fiyat Teklifleri Al Karşılaştır
Fiyat Teklifi Al
Hemen Ücretsiz Dene


Özellikle porselen ve cam çeyiz eşyalarının taşımasına özen gösterilmeli. Bu eşyalar orjinal kutularında da olsa yeni bir kolinin içine koyarak ekstra koruma sağlayarak taşınmasını öneriyoruz. Eğer bu eşyaları siz paketleyecekseniz tek tek paketlemenizi öneriyoruz daha fazla öneri için Enakliyat Youtube kanalında sizin için örnek paketleme videoları var incelemenizi öneriyoruz. Özellikle tabak ve porselenler için tabak ve kadehler nasıl paketlenir videomuzu izlemenizi öneriyoruz. 

Mutfağınızı Taşırken İşinize Yarayacak 6 Muhteşem Tüyo yazısınıda inceleyebilirsiniz sayfada bulunan videolarda işinize yarayacaktır.

Elektronik çeyiz eşyalarının da taşınmasına özen göstermek gerekli, özellikle beyaz eşyalar orjinal paketinde iken bile nakliyat firmasının kendi balonlu naylonu ile bir kez sardıktan sonra taşınması daha sağlıklı olacaktır. Fiyat teklifi alırken firmadan paketleme hizmeti almanızı tavsiye ediyorum. böyle bir paketleme hizmeti sağlayacağı yararları yanında fiyatı çok cazip kalacaktır.

Eğer bu eşyalar orjinal paketlerinde değil ise çift paketleme yaparak yeni adresine taşınmalıdır. Bu yöntemde bir balonlu naylon ile birkaç kez beyaz eşya sarılır ardından nakliyat firması ilave bir paketleme yaptıktan sonra taşımayı gerçekleştirir. Bu yöntemle 1800 kilometreye eşya gönderdim ve en ufak bir hasar ile karşılaşmadık. Paketleme taşımanın en önemli adımıdır ihmal etmeyin.

El işleri ve danteller kolilenmeden önce mutlaka toz ve kirlenmeye karşı önce poşetlere koyup poşetin ağzı kapatıldıktan sonra kolinin içine yerleştirilmelidir. Kargo ile göndereceğiniz bu eşyalara her zaman ekstra paketleme yapmalısınız.

Taşınırken Eşyalar Nasıl Paketlenir ve Toplanır? Başlıklı sayfamızı ziyaret ederek daha hem giysileriniz için hemde elektronik eşyalar için daha fazla paketleme önerisi bulabilirsiniz.

Şehirler Arası Çeyiz Taşıma

Şehirler arası çeyiz eşyası taşınacaksa yukarıda anlattığımız her detaya ekstra önem vermelisiniz. Paketleme için ekstra özen göstermelisiniz. Yıllarca gözünüz gibi baktığınız bu eşyaların taşınma sürecinde zayi olmasını kimse istemez. Bu nedenle hem iyi paketleme hemde iyi bir nakliyat firması seçmek önemlidir.

Çeyiz eşyası taşınması için nakliyat firması seçerken özellikle çok fazla indirme ve yükleme yapmadan taşınmasını isteyin. Yani firma bu eşyaları kendisi taşımayacaksa bu işi ona vermenizi önermiyorum. Neden mi?

Çünkü eşyalar ne kadar çok araca aktarılsa o kadar indirme yükleme yapılacaktır. Eşyalar en çok bu aşamalarda hasar görmektedir. Eğer firma o yöne gidecek bir nakliyat firması bulacak ve sadece o kamyona yükleme yapılacaksa daha iyi olacaktır. Nakliyat sektörünü gerçeğidir bu eğer kamyon dolmuyorsa yola çıkmaz yola çıksa para kazanamaz.

Bu nedenle birçok firma elindeki yükü tek bir kamyona yükler ve o kamyon yola çıkar. Bunu bilin ve nakliyat firmanız ile bu doğrultuda pazarlık yapın.

Şehirler arasında çeyiz taşıma ve fiyat örnekleri size taşıyacağınız eşya için nasıl fiyatlar alabileceğinizi en iyi şekilde anlatcaktır. Aşağıda Enakliyat ile bir firma seçip taşınan çeyiz eşyalarına ait birkaç örneği sizinle paylaşmak istiyorum. Sizde çeyiz eşyalarınızın resmini çekip Enakliyat web sitesi veya app’ini kullanarak hızlıca fiyat teklifleri alabilirsiniz.

Çeyiz taşıma

Çeyiz Kolileri Gidecek

Taşınma Tarihi :31 Ağustos 2018 - 2 Eylül 2018
Eşyanın Alınacağı Yer : Mimarsinan mah. / Atakum / Samsun 4. Kat,
Eşyanın Taşınacağı Adres : Kazımkarabekir mah. / Darıca / Kocaeli 1. Kat,

Taşınacak Eşya Bilgileri
Çeyizlik eşya orta boy 30 kadar koli. Çok ağır değil. Camlara dikkat edilecek. Park alanı var.

Fiyat: 1000 TL
Sizde Hemen Benzer Teklifler Alın Fiyat Teklifleri Alın

Az ev eşyası

Az Miktarda Ev Esyasi (3 kanepe, camasir, bulasik, buzdolabi)

Taşınma Tarihi : 28 Ağustos 2018 - 1 Eylül 2018
Eşyanın Alınacağı Yer : Yenişehir mah. / Viranşehir / Şanlıurfa zemin Kat ,
Eşyanın Taşınacağı Adres : Cihangir mah. / Avcılar / İstanbul 1. Kat ,

Taşınacak Eşya Bilgileri
Buyuk eşya olarak beyaz eşyalar, 2 adet klima ve 3 adet 3lu koltuk var. Dolap sökulecek eşya yoktur. Küçük eşyalar ise Yaklaşık 30 adet koli olacak.

Fiyat: 1800 TL
Sizde Hemen Benzer Teklifler Alın Fiyat Teklifleri Alın


şehirlerarası çeyiz taşıma

Bir Demonte Dolap, Bir Şifonyer ve 3’ü Büyük 19 Koli Taşınacak

Taşınma Tarihi : 22 Ağustos 2018 - 1 Eylül 2018
Eşyanın Alınacağı Yer : Uğur mumcu mah. / Kartal / İstanbul 7. Kat ,
Eşyanın Taşınacağı Adres : Odabaşı mah. / Antakya / Hatay zemin Kat ,

Taşınacak Eşya Bilgileri
1 Şifonyer, 1 Demonte Dolap, 1 demonte komodin, 1 Hurç, 3 Büyük koli, 1*2 metre tahta sedir(hafif) ve yastıkları, 10 küçük koli, bir çamaşır sepeti, bir ufak katlanır masa.
Eşyaların alınacağı binada asansör mevcut.

Fiyat: 1900 TL
Sizde Hemen Benzer Teklifler Alın Fiyat Teklifleri Alın


30 kli çeyiz taşıma

30 Koli Çeyiz Eşyası

Taşınma Tarihi : 1 Eylül 2018 - 2 Eylül 2018
Eşyanın Alınacağı Yer : Millet mah. / Yıldırım / Bursa 4. Kat ,
Eşyanın Taşınacağı Adres : Mimarsinan mah. / Büyükçekmece / İstanbul 2. Kat ,

Taşınacak Eşya Bilgileri
Ceyiz hazır 30 koli 4 hurç

Fiyat: 850 TL
Sizde Hemen Benzer Teklifler Alın Fiyat Teklifleri AlınMüşteri Yorumları Olan Nakliyat Firmalarından Fiyat Teklifleri Al Karşılaştır
Fiyat Teklifi Al
Hemen Ücretsiz DeneKargo İle Çeyiz Gönderme ve Paketleme Masrafları

Eğer taşınacak çeyiz eşyası birkaç koliden ibaretse kargo firmalarını tercih edebilirsiniz. Ancak eğer on koliyi aşıyor ve eşyada beyaz eşyalardan herhangi biri varsa sizin için en iyi seçenek nakliyat firmaları olacaktır.

Kargo firmalarına vereceğiniz eşya için ekstra koruma ile paketleme yapmanız çok önemlidir. Çünkü defalarca bu eşyalar indirilip yüklenecektir. Kargo firmaları nakliyat firmalarına göre taşınan eşyalar daha hor davranıyorlar.

Özellikle kırılabilecek eşyaların kargo ile gönderilmesi durumunda çok çok iyi bir paketleme yapmalısınız. İyi bir paketleme yapmak için daha çok koli kullanacak dolayısı ile eşyaların hacmi ve ağırlığı artacaktır buda kargo fiyatlarını arttıracaktır.

Tercih yaparken nakliyat firmalarının fiyat teklifleri ile kargo firmasının tekliflerini kıyaslayarak tercih yapabilirsiniz. Aynı zamanda kargo için yapacağınız paketleme masraflarını da teklife eklemeyi ihmal etmeyin. Çünkü nakliyat firmaları bazı paketleme hizmetlerini size ücretsiz veya çok daha uygun fiyatlara verebilirler. Bu kıyaslamayı yapmayı ihmal etmeyin.

Kargo ile gönderilen valizlerin tekrar kullanılmasını istiyorsanız ya iyice streç ile sarmalı veya bu valizleri de kolinin içine yerleştirip öyle kargo firmasına teslim etmeli. Ptt kargo ile gönderme işi içinde aynı hassasiyeti gösterin.

​Şehirler arasında çeyiz taşıma ve fiyat örnekleri size taşıyacağınız eşya için nasıl fiyatlar alabileceğinizi en iyi şekilde anlatcaktır. Aşağıda Enakliyat ile bir firma seçip taşınan çeyiz eşyalarına ait birkaç örneği sizinle paylaşmak istiyorum. Sizde çeyiz eşyalarınızın resmini çekip Enakliyat web sitesi veya app’ini kullanarak hızlıca fiyat teklifleri alabilirsiniz.

​​