Evden Eve Nakliyat

Fiyat Teklifi Al

Parça Eşya Taşıma

Fiyat Teklifi Al

Ofis Taşımacılığı

Fiyat Teklifi Al
Ankara Evden Eve Nakliyat Tavsiyleri

Ankara Evden Eve Nakliyat Tavsiyleri


Her şehrin kendine özgü şartları ve piyasa dinamikleri mevcut. Alacağımız hizmeti ve sektörünü tanırsak iyi fiyatlara rahat bir hizmet almak kolaylaşacaktır.

Bugün konumuz “Ankara Evden Eve Nakliyat Tavsiyeleri

Şunu en başta belirtiyim nakliyat firmaları çok yoğun bir rekabet ile karşı karşıyalar. Ankara evden eve nakliyat için de çok fazla seçeneğiniz var ve buda beraberinde rekabeti getiriyor.

Bu nedenle nakliyat firmaları görüştükleri müşterileri kaçırmak istemezler. Sırf bu nedenle sizden çok fazla bilgi almak istemezler size çok soru sorarlarsa veya biraz iş yapmanızı isterlerse onları tercih etmeyeceğinize inanıyorlar.

Bu nedenle taşınırken size fiyat verebilmek için azami bilgiyi öğrenirler. Bu bilgilere göre size fiyat teklifi sunarlar. Artık top sizde…

Evden eve nakliyat hizmeti en iyi ihtimal ile birkaç yılda bir alınan bir hizmet. Sizde çok sık taşınmadığınız ve sürece hâkim olmadığınız için çok fazla sorgulamaz, nakliyecinin yönlendirmelerine uyarsınız.

Fiyat üzerinden biraz pazarlık yapar ya kabul eder veya fiyatı beğenmediğiniz için başka bir görüşme yapmaya hazırlanırsınız.

Böylece bir nakliyeciyi bulana kadar görüşme yapmaya devam edersiniz. Bir nakliyeci bulup anlaştığınızda ise birçok netleşmemiş ve taşınmayı etkilecek birçok bilgi karşılıklı paylaşılmadan kalır. Taki taşınma gününe kadar.


Yeterli bilgi paylaşımının yapılmaması ile taşınma günü sorunlar ortaya çıkar. Ankara evden eve nakliyat tavsiyelerimizi uygulayarak aşağıdaki sorunlardan kaçınabilirsiniz.

- Eşyalar kamyona sığmaz,

- Kamyonun binaya yeterince yanaşmadığı taşınma günü öğrenilir,

- Eşyalar görüldükten sonra “Bu eşyalar çok fazla ” gibi söylenmeler başlar,

- Eşya miktarı bilinmediği için paketleme malzemesi yetmez,

- Firmadan istenen özel istekler yerine gelmemiştir.

Sonuç olarak fiyat artar, stres artar veya taşınma günü ertelenir.

İşte biz sürecin böyle sonuçlanmasını istemiyoruz.

Tüm çalışmalarımız bu sürecin değişmesi içindir. Yazdığımız onca yazı ve yaptığımız binlerce görüşmede hem müşterilerimiz hem de üye nakliyat firmalarımız ile bu süreci değiştirmek istiyoruz.

Süreci şöyle yönetmenizi istiyoruz.

1- Evinizde gidecek ve kalacak eşyaları belirleyin.

2- Nakliyat firmaları ile görüşmeye başlamadan önce bir eşya listesi hazırlayın.

3- Bina önünde kamyon park alanı var mı? Park alanı yoksa kamyon evden ne kadar uzağa park edecek?

4- Bina asansörleri taşınma için kullanılabilir mi hangi eşyalar sığar?

5- Site içinde oturuyorsanız hangi günlerde ve hangi saatler arası taşınmaya izin veriliyor?

6- Asansör kurulmasını istiyorsanız binanın hangi cephesi müsait bunu öğrenmeye çalışın ve fotoğraflar paylaşın.

Bu soruları yeni taşınacağınız ev içinde kendinize sorun ve cevaplarını hazırlayın. Tüm soruların cevaplarını yazılı hale getirin.

Bu işleri yaptıktan sonra artık bir nakliyat firması ile görüşmeye hazırsınız. Fiyat teklifi almadan önce hazırladığınız cevapları ilk önce eşya listesi veya eşya resimleri olacak şekilde nakliyat firması ile paylaşın.

Firmaya bunları incelemesi için biraz süre tanıyın. Firmaya süreci nasıl yöneteceğini sorun ve ardından fiyat teklifini öğrenin.

Teklif alma işini Enakliyat ile kolaylaştırın ve firmaları kıyaslayıp kararınızı verin.

Burada anlatmaya çalıştığım şey özetle taşınmak zor ve stresli bu nedenle iyi bir plan yapın. Taşınmaya günler kala hazırladığınız cevapları nakliyat firması ile yazılı olarak paylaşın. Eğer bunları yapmıyorsanız kendinizi her olasılığa hazırlayın.

Peki, bu işlemleri yaptım yinede kötü bir taşınma tecrübesi yaşar mıyım?

Diye soranlar olabilir. Nakliyat firmalarından şunu çok duydum "Bu müşteri çok şey biliyor bu müşteri bize bela olur bu müşteriyi taşımak istemiyorum." Evet, yanlış duymadınız. İşte, siz biraz üstünüze düşeni yaptığınız zaman tecrübesiz nakliyat firmaları sizden koşarak uzaklaşacaktır.

Taşınma günü açığa çıkacak birçok problem için önlem aldığınızda iyi bir taşınma yapma ihtimaliniz her zaman daha yüksek olacaktır.

Taşınıyorsanız her anlaştığınız detayı yazılı hale getirmeli ve nakliyat firmanız ile paylaşmalısınız.

Taşınma sürecinde size rehberlik edecek atasözümüz “Söz Uçar Yazı Kalır ” olmalı bu atasözümüzü tüm taşınma sürecinde sürekli tekrarlayın ki unutmak gibi bir yanlışa düşmeyin.