Evden Eve Nakliyat

Fiyat Teklifi Al

Parça Eşya Taşıma

Fiyat Teklifi Al

Ofis Taşımacılığı

Fiyat Teklifi Al
Ankara’da Evden Eve Nakliyat Seçenekleri

Ankara’da Evden Eve Nakliyat Seçenekleri


Google arama çubuğuna “Ankara Evden Eve Nakliyat ” yazıp yürü dediğinizde karşınıza hangi seçenekler gelir bu seçeneklerin birbirine karşı olumlu ve olumsuz nitelikleri ve internet ortamına çıkmadan ulaşılabilecek nakliyatçı bulma yöntemlerinin analizi bu yazımızın konusunu oluşturmaktadır.

Ankara, Türkiye’nin hem başkenti hem de ikinci büyük şehridir. 5 Milyonu aşan nüfusu ile dünya ölçeğinde dahi büyük bir metropol olarak nitelenebilir. Üşenmeden dünya sıralamasına baktım 87, veri biraz eski ama yine de Ankara’nın dünyada ilk 100 de olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.


Ankara çok büyük bir şehir olduğuna göre çok fazla nakliye firmasının faaliyet göstermesi de gayet doğal olmaktadır. Daha önce bu sitede yayınladığımız bir yazımızda Ankara’nın evden eve nakliyat pazarı potansiyelini hesaplamaya çalışmıştık. Bu çalışmada Ankara’daki 2013 yılına ait birinci el ve ikinci el konut satışları ve göç istatistiklerini dikkate alarak hesaplama yapmıştık. Ancak kiracıların ev değiştirme alışkanlıklarına dair elimizde bir veri olmadığı için o kesimin taşınma adetlerini hesaplamamıştık.

Enakliyat olarak yıllardır evden eve nakliyat pazarında faaliyet gösteriyoruz. Her taşınmadan sonra taşınma alışkanlıklarını tespit etmek amacıyla müşterilerimize gönderdiğimiz kısa bir anketimiz var. Şu ana kadar anketimize cevap veren müşteri sayısı 4721 adede ulaşmış durumda, şimdi müşterilerimizin hangi sıklıkla ve hangi sebeplerle taşındıklarını daha iyi biliyoruz. Ankara’da 2013 yılı için hesapladığımız taşınma sayısı kiracılar hariç 160 Bin adetti, bu veriyi güncellemeye üşeniyorum, aynen kullanıyorum. Kiracılar için taşınma adetlerini hesapladım. Detayına girip canınızı sıkmayacağım. Bulduğum sayı 110 Bin adet. Toplam 270 Bin adet/yıl ediyor. Bundan bana ne? Demeyin peşinden kamyon sayısını oradan da nakliyeci sayısını hesaplayacağım. Kaba saba hesaplamamıza göre Ankara’da 1200-1400 arasında evden eve nakliyat kamyonu ve 600-700 adet de evden eve nakliyat firması mevcut.

Bizim anketimize göre en geçerli evden eve taşınma nedenleri sırasıyla, ev alma, tayin, iş değişikliği, işe yakın olma ve aile bireylerine yakın olma şeklindedir. Sizde muhtemelen yukarıdaki nedenlerden biri ile taşınma ihtiyacı hissettiniz, o yüzden bu sayfadasınız. İnsanlar çeşitli ihtiyaçlarını gidermek için mal ve hizmet kiralamak istediklerinde önce internette bir sorgu yapıyorlar. İnternetin bilmediği bir şey yok. Maşallah…

Evden Eve Nakliyat ihtiyacınızı çözümlemek için internet arayışına çıktığınızda karşınıza gelecek seçenekler;

1- Reklamla sayfanın ilk sıralarına yerleşen firmalar:

Bu nakliyat firmaları normal koşullarda internet aramalarında öne çıkamayıp para ödeyerek ön sıraya gelip siz tüketicilerin ilgisini çekmeye çalışmaktadırlar. Bu firmaların umudu sizin onları telefonla arayarak iletişime geçmeniz bu sayede sizi ikna edip işinizi almalarıdır. Bu seçenekteki firmalar hakkında bildiğiniz her şey firmanın kendisini tanıtırken sözlü ya da yazılı ifade ettiği bilgiden ibarettir. Bu şekilde istediğiniz kadar farklı firma arayın ve konuşun aldığınız mesafe değişmeyecek çünkü elde ettiğiniz veri sübjektif ve teyit edilemiyor. Kalitesiz veri veya bilginin azı da çoğu da işe yaramaz. İlla da ben birebir görüşme yaparak firma seçeceğim buna ayıracak zamanım var diyorsanız o konuya sonraki seçeneklerde değineceğiz. Biraz sabır… Evden eve nakliyat bizim çok sık yapmadığımız, işin niteliği olarak gayet karmaşık ve sonuçları itibariyle sıkıntı üretebilecek bir faaliyet olarak tanımlanabilir. Böyle bir süreçte dikkatli seçim yapmak önemli hale geliyor.
2- Evden Eve Nakliyat Firmaları Listeleme Platformları:

Nakliyat Platformları eğer gerçek müşteri yorumları ve reytinglerine dayalı listeleme yapıyorlarsa buralardan düzgün firma bulmak mümkün olabilir. Ancak platformların çoğu bu özellikte değiller. Firma profillerini incelerken kaç adet müşteri yorumu almış, reytingi kaç gibi objektif bilgiler seçim yapmak için çok daha iyi parametrelerdir. İnternetin hayatımızda geniş yer kaplamasından sonra; tüketiciler internet ortamında ürün ve hizmet satın alırken kim iyi kim değil bilebilmek için bir objektif kriter aramaya başladılar. İnternet firmalarının bu güne kadar üretebildikleri en güvenilir ve aynı zamanda objektif kriter müşteri yorumları ve reyting olmuştur. Dolayısıyla incelediğiniz portalde müşteri yorumları ve reytingler yeterli ve açık değillerse diğer portallere bakmanızda yarar vardır. Bazı portaller sadece evden eve nakliyat firmalarının telefon ve diğer iletişim bilgilerini paylaşıyorlar. Firmaların tarihçesi ve geçmişte verdikleri hizmetten müşteriler ne ölçüde memnun kalmış bilmek mümkün değil. Kaliteli bir karşılaştırma yapmak için objektif (tarafsız) veriye ihtiyaç vardır. Yıllardır evden eve nakliyat pazarında faaliyet gösteriyoruz ve binlerce firma ile muhatap olduk, çok fazla dereden, tepeden geçtik. Lafa itibar edenin lafla peynir gemisinin yürüyeceğine inancı var olduğuna hükmederiz. Müşteri yorum ve reytingleri şu ana kadar internet ortamı için icat edilmiş an geçerli ve kısmen tarafsız veri olarak karşımıza çıkmaktadır. Firmalarının profillerinde müşteri yorum ve reytinglerini bulabiliyorsanız muhtemelen doğru yerdesiniz. Yirmi dakikalık bir inceleme ile sizi pişman ettirmeyecek bir firma bulmanız pekâlâ mümkündür.

3- Kendi ismi ile internet sıralamasında öne çıkabilen firmalar:

Bu firmaların çok önemli bir kısmı kendisi taşıma yapmıyor. Sizden aldığı işi ikinci el piyasada başkasına satıyor. Bizim tecrübemize göre rezalet de tam olarak burada başlıyor. Eşyanızı taşıyan kişi sizden iş alan kişi değil dolayısıyla memnuniyetiniz onun genellikle (istisnalar hariç, bazen helal süt emmiş kişilere denk gelinebiliyor) umurunda olmuyor. Diyebilirsiniz ki bunlar komisyoncu ise yukarıda söz ettiğiniz platformlar da komisyoncu ne fark var? Platformlar Komisyoncu olduklarını ilanen belirtiyorlar. Sizi nakliyecilerle muhatap ediyorlar. Bazen siz platformda ihale açıyorsunuz, üye nakliye firmaları işinize teklif veriyorlar. Siz platformda varsa firmaların verdikleri fiyat, müşteri yorumları ve reytinglerine bakarak tercih yapabiliyorsunuz. Süreçte şeffaflık var. Halbuki sizinle ben taşıyacağım diye pazarlık yapıp isimsiz ve markasız kamyonla kapınıza taşıma elemanları gönderenler sizden bazı gerçekleri saklıyorlar. Size karşı açık ve şeffaf olurlarsa onları yaptıkları işten dolayı kınayamayız.
4- İnternet ortamında öne çıkamayan iyi firmalar:

Bu firmalara bu günün koşullarında ulaşmak epey zorlaşmıştır. Yine de şansınızı kullanmak isterseniz son dönemlerde taşınmış insanlarla konuşmalısınız. Hangi evden eve nakliyat firması ile taşınmış memnun kalmış mı? Tanıdığınız kişi firmayı nasıl bulmuş? Eğer tanıdığınız firmayı internetten bulmuş ise sizin internetten bulmanızdan çok farkı olmaz. Bir firmanın işini düzgün yapıp yapmadığı tek bir işlem ile teyit edilemez. Birden çok işleme ihtiyaç vardır. Tanıdıklarınızdan giderek istediğiniz firmayı bulamadıysanız. Arabanıza binim orta gelir düzeyinin üzerinde kişilerin oturduğu mahallelerde tur atacak ve oralarda bakkallar, berberler ve terzilerle konuşacaksınız, size mahallede yerleşik en eski evden eve nakliyat firmasının ismini ve adresini vermelerini rica edeceksiniz. Bu şekilde bilgisini aldığınız en az beş firma konuşup birini seçeceksiniz. Bu durumda muhtemelen iyi bir firma bulmanız mümkün olur. Bu seçenekte internet ortamında bulabileceğiniz güvenilir firmaların talep ettiğinden daha fazla ücret ödeyeceğiniz de muhakkaktır.

Bizim Ankara evden eve nakliyat için düşünebildiğimiz nakliyat seçenekleri bunlar. Firma seçmek ile ev taşıma işi bitmiyor. Sizin kendinizi güvenceye alacak ve taşınmanızı kolaylaştıracak bazı ilave tedbirler de almanızda fayda vardır. Bunlardan birincisi Evden Eve Nakliyat Sözleşmesindir. İyi bir evden eve nakliyat sözleşmesi firmayı disipline etmek için önemlidir. Her sözleşme ile amel edilmez. Rahatlıkla kullanabileceğiniz bir sözleşme linki veriyorum. Bu sözleşmeyi ekrandan doldurup kolaylıkla yazdırabilirsiniz. Ayrıca Enakliyat’ın Yardımcı Araçlar sayfasına giderseniz, size taşınma sırasında lazım olacak Taşınma Planı, Eşya Listesi ve diğer faydalı araçları bulabilirsiniz.

Benden bu kadar… Taşınırken size iyi şanslar diliyorum…

Enakliyat Bilgi İletişim Hiz. Tic. Ltd. Şti © Copyright 2011-2022 Enakliyat.com.tr Her Hakkı Saklıdır.