Nakiyat Tavsiyeleri

Evden Eve Nakliyat Tavsiyeleri

Evden eve nakliyat sürecinin daha rahat ve stressiz geçmesi için hem nakliyat firmasının hem de eşya sahibinin üstüne düşen görevleri bilmesi ve yerine getirmesi gerekir. Evden eve nakliyat tavsiyeleri sayfamızda her iki tarafın üstüne düşen görevleri ve dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgiler yayınlanmakta, bu bilgi kütüphanesinden yararlanmanız dileğiyle…

Taşınırken Mobilyaların Demontajı

Geniş birkaç parçadan oluşan mobilyaların yeni adreslerine hasarsız bir şekilde taşınması için mobilyanın demontajı gerçekleştirildikten sonra taşınmalıdır. Özellikle bazı parçaların mobilya veya taşınma esnasında diğer eşyaların zarar görmemesi için sökülmelidir. Bunlar kapı kolları, ayaklar, kapakları ve dışarıya doğru çıkıntı oluşturan parçalar olarak sıralanabilir.

Nakliyat Firması Eşyalarımı Taşırken Kırdı Şimdi Ne Yapmalıyım?

Ne yazık ki, çok özenli davranan en iyi evden eve nakliyat firmaları da zaman zaman eşyaların zarar gördüğü kazalar ile karşılaşıyorlar. Bu gibi durumlar evden eve nakliyat için normal karşılanmalı, önemli olan oluşabilecek zararları en aza indirmek veya nakliyat firması ile diyaloğu kesmeden hasarın tamiri için karşılıklı olarak inisiyatif almaktır.

Nakliyat Sözleşmesinin Hazırlanması ve İçeriği

Karayolları Taşıma Kanunu taşımalarda sözleşme imzalamayı zorunlu kılmıştır. Peki, iki tarafça imzalanacak sözleşmenin içeriği nasıl hazırlanmalıdır. Hangi bilgileri içermeli, eklemeler yapılabilir mi? Türk Ticaret Kanunu sözleşmede bulunması gerekli kayıt ve bilgileri çok güzel sıralamış. Karşılıklı eşya sahibi ve nakliyat firması yetkilisi ile imzalanacak evden eve nakliyat sözleşmesinde aşağıdaki kayıt ve bilgilerin bulunması gerekmektedir.

Nakliyat Firmalarının Sorumluktan Kurtulduğu Sebepler

Bir taşınma işinin rahat geçmesi için hem eşya sahibinin hem de evden eve nakliyat firmasının üstüne düşen görevleri iyi bilmesi gerekir. Böylece her iki taraf sorumluluklarını bilerek süreci daha kolay yönetebilir. Her iki tarafta olası risklere karşı önlemlerini alarak daha sağlıklı bir taşıma gerçekleştirebilirler. İşte tüm evden eve nakliyat firmalarının bilmesi gereken ve eşyasını taşıdıkları müşterilerini bu konular hakkında net olarak bilgilendirmeleri gereken...

Üzgünüz Bu Eşyaları Taşımıyoruz

Müşteri baskısı altında olan bazı nakliyat firmaları size yerinden oynatabileceğimiz her şeyi taşırız diyebilir. Emin olun bu tam olarak böyle değil. Evden eve nakliyat firmaların hangi eşyaları taşımaya yetkilerinin olduğu bellidir. Bu yetkiler Ulaştırma Bakanlığınca belirlenmiştir. Ayrıca bu eşyaların taşınmasından dolayı diğer eşyalarınızın zarar görmesi durumunda firma zarar gören eşyalarınızın sorumluluğunu almayacaktır.

Mobilya ve Beyaz Eşyaların Paketlenmesi

Eşyalarınızın taşınma sürecinde çarpmalardan ve çiziklerden korumak amacıyla yapılan paketleme evden eve nakliyatın en önemli adımlarından biridir. Özellikle mobilyaları çiziklerden ve yüzeyine gelecek darbelerden korumak çok önemlidir. Tüm nakliyat firmaları eşyalarınızı kamyona yüklemeden önce sarar ve paketlerler, burada kullanılan paketleme malzemesinin kalitesi eşyaların kamyon içindeki salınım hareketleri sonucu oluşabilecek hasarları önlemek için önemlidir.

Profesyonel Paketleme

Çok ağır bir iş olmamakla beraber, evden eve nakliyat sürecinde zamanın çoğu eşyaları paketleme ile geçmektedir. Özellikle ufak tefek eşyaları kolilere yerleştirme zaman alan bir iştir. Eğer bu işlere yeterli zamanı ayıramıyor iseniz bu işi evden eve nakliyat firmanıza bırakın, siz sadece özel ve değerli eşyalarınızı yanınıza alın.  Böylece paketleme için harcayacağınız zamanı başka işler için değerlendirebilirsiniz.

Taşınmak İçin Koli ve Paketleme Malzemeleri

İster paketlemeyi kendiniz yapın ister bir nakliyat firmasından hizmet alın, kaliteli koli ve paketleme malzemesi kullanmak eşyalarınız için önemlidir. Koliler ve paketleme malzemeleri eşyalarınızı nakliye sırasındaki titreşimler, çarpmalar, darbeler ve çizilmelere karşı korur, dolayısı ile sizde eskimiş, yırtılmak üzere olan ve taşıma boyunca eşyalarınızı koruyamayacak kolileri kullanmak istemezsiniz.

Güvenle Evden Eve Taşınmak

Enakliyat, internetten iyi bir nakliyat firması bulmanın en güvenilir yolu, çünkü güvenli evden eve nakliyat için her konuda sizi bilgilendirir. Daha rahat taşınmanızı sağlayan bir çok yardımcı aracı kullanarak taşınabiliyorsunuz. Artık şehirlerarasında eşyanızı takip edeceğiniz evden eve nakliyat uygulaması ile eşyanızı dakika dakika izleyebilirsiniz. Tüm bunlar ücretsiz olarak Enakliyat.com.tr de... Ne yazık ki evden eve nakliyat sektöründe dolandırıcılık var olan bir gerçek.

Şehirlerarası Nakliyat İçin Ne Zaman Hazırlık Yapmaya Başlamalıyım?

Hayat hep bir koşuşturma ile geçiyor. Biz her ne kadar planlar yapsak, kendimizi bu planlara göre hazırlarsak ta bir iş değişikliği veya yeni bir göreve atama ile hayata yeni bir şehirde devam etmek gerekebiliyor. Yeni bir şehir, yeni insanlar yeni bir koşuşturma içinde bulabiliyoruz kendimizi. Hayat bazen yeterince zaman vermez, bazen de biz zamanın geçip gitmesini seyrederiz.
Enakliyat Bilgi İletişim Hiz. Tic. Ltd. Şti © Copyright 2011-2014 Enakliyat.com.tr Her Hakkı Saklıdır.