Nakiyat Tavsiyeleri

Evden Eve Nakliyat Tavsiyeleri

Evden eve nakliyat sürecinin daha rahat ve stressiz geçmesi için hem nakliyat firmasının hem de eşya sahibinin üstüne düşen görevleri bilmesi ve yerine getirmesi gerekir. Evden eve nakliyat tavsiyeleri sayfamızda her iki tarafın üstüne düşen görevleri ve dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgiler yayınlanmakta, bu bilgi kütüphanesinden yararlanmanız dileğiyle…

Evden Eve Nakliyatta Paketleme İp Uçları

Evden eve nakliyat günü yaklaşıyor ve artık toparlanma ihtiyacı kendini iyice hissettiriyor. Hazırlıklara başlamayı daha fazla geciktirmek endişelerimizi arttırıyor. Yeterince kutumuz var mı? Eşyalarımızın kırılmadan hasar görmeden yeni eve taşınması için neler yapmalıyım? Kiminle taşınacağım? Evden eve nakliyat firmasını nasıl seçeceğim? Bu sorular uzayıp gitmeden harekete geçelim ve bir rezalet oluşması ihtimalini önleyelim.

Taşınırken Dolandırılmayı Nasıl Önleyebilirsiniz?

Taşınmak tek başına yeterince zor ve stresli, birde bu sürecin yanlış bir firma veya ekip ile gerçekleştirilmesi çok daha fazla stres oluşturacaktır. Saç baş yolduran bazı nakliyat firmaları ile işe başlamamak ve daha doğru tercihler için birkaç uzman öneriyi sizin için sıralamak istedik. Rahat ve stressiz bir evden eve nakliyat için bu önerilere bir göz atmakta yarar var.

Evden Eve Nakliyat Sürecinde Yaşanan Kötü Tecrübeler

Evden eve nakliyat çok sık yapmadığımız işlerden biridir. Buna rağmen gündemimize geldiğinde stres düzeyimizi zıplatmaktadır. Birçok belirsizlik ile karşı karşıya olmak bizi endişeye sürüklüyor. Bu stresimizin bize zarar vermemesi için yeni eve taşınmadan önce dikkatli bir planlama yapılması bizi ferahlatacaktır.

Ağır Eşyalar Nasıl Taşınır?

Taşınmak gerçekten çok zor bir iştir, özellikle mobilya ve diğer ağır eşyalarının yerini değiştirmek bile bizi çok yorarken tüm eşyaları yeni bir eve taşımak ve yeniden her odaya isteğimiz eşyaları yerleştirmek çok ama çok zahmetli bir iştir. Ama üzülmeyin, bu işleri sizin yerinize üstlenen ve eşya taşıma konusunda uzmanlaşmış evden eve nakliyat firmaları mevcut. Sizin için müşteri yorumları ile oluşturduğumuz bir evden eve nakliyat firmaları listesini incelemenizi öneriyorum.

Planlı ve Plansız Evden Eve Nakliyatın Farkları

Evden eve nakliyat için firma araştırırken görüştüğün ilk firmalardan birini ile fiyat konusunda anlaşmaya vardınız. Firma ile taşınma gününü kararlaştırdınız ve taşınma gününden bir gün önce de firmayı aradınız firmadan taşınma günü ve saati için tekrar teyit aldınız artık taşınma gününü beklemeye başladınız. Yapılan evden eve nakliyat işlerinin büyük çoğunluğu bu şekilde gerçekleştiriliyor. Bu sürecin böyle yönetilmesi birçok sorunu beraberinde getiriyor. Bu sorunları şöyle sıralayabiliriz.

Taşınma Öncesi Elbiselerinizi Paketleyin ve Fazlalıklardan Kurtulun

Birçok insan taşınma öncesi paketleme ve eşyaları yeniden organize etme fikrini stresli ve zor bir iş olarak görür. Ama hemen pes etmeyin. Bu yöntem size elbiselerinizi paketleme ve yeni eve hangi elbiselerin götürüleceği konusunda yardımcı olacaktır. Taşınmadan önce bir günü bu iş için ayırmayı unutmayın.

Yeni Eve Taşınmadan Önce Yapılması Gerekenler

Evden eve nakliyat çok sık yapmadığımız işlerden biridir. Buna rağmen gündemimize geldiğinde stres düzeyimizi zıplatmaktadır. Birçok belirsizlik ile karşı karşıya olmak bizi endişeye sürüklüyor. Bu stresimizin bize zarar vermemesi için yeni eve taşınmadan önce dikkatli bir planlama yapılması bizi ferahlatacaktır. Yeni eve taşınmadan önce yapılması gerekenler konusunda size yardımcı olması için aşağıdaki dokümanı hazırladık.

Eşya Depolama

Eşya depolama alanı kiralamak için çok farklı nedenleriniz olabilir. Belki yeni taşınacağınız eviniz hazır olana kadar eşyanızı bir depoya kaldırmanız gerekiyor veya eşyanız yeni evinize sığmıyordur. Gerekçeniz her ne ise eşya depolama hizmeti almadan önce bilmeniz gereken birkaç önemli nokta var.

Eşyaların Taşınma Esnasında Zarar Görmesini Nasıl Engelleriz (Zarar Görürse Ne Yapmalıyız)

Evden eve nakliyat büyük bir olaydır. Aile yadigârı eşyalar, evden araca taşınacak, araçta üst üste konulacak, yeni eve çıkarılacak ve eve tekrar yerleştirilecek acaba zarar görürler mi? Bunları düşündükçe tüyleriniz ürperiyor mu? Ama endişelenmenize gerek yok Enakliyat burada hem sorularınızı cevaplamak için hem de nakliyat tavsiyeleri ile süreci nasıl yöneteceğiniz hakkında sizi bilgilendirmek için yazıyor. Okumaya devam…

Evden eve Nakliyatta Nelere Dikkat Edilmeli Bölüm 2

Sözleşme imzalamayı ihmal etmeyin. Nakliyat firmanız ile anlaştığınız şartları sözleşme ile yazılı hale getirin. Tüm ev eşyalarınızı emanet ettiğiniz firma ile aranızda bir belge olsun. Hiç istemeyiz ama birçok problem yaşanabilir biz hazırlıklı olalım. Üşeniyorum şimdi sözleşmeyi kim hazırlayacak diyor iseniz işte size hazır bir evden eve nakliyat sözleşmesi tam istediğiniz gibi sadece çıktısını alın ve karşılıklı imzalayın.
Enakliyat Bilgi İletişim Hiz. Tic. Ltd. Şti © Copyright 2011-2014 Enakliyat.com.tr Her Hakkı Saklıdır.