Nakiyat Tavsiyeleri

Evden Eve Nakliyat Tavsiyeleri

Evden eve nakliyat sürecinin daha rahat ve stressiz geçmesi için hem nakliyat firmasının hem de eşya sahibinin üstüne düşen görevleri bilmesi ve yerine getirmesi gerekir. Evden eve nakliyat tavsiyeleri sayfamızda her iki tarafın üstüne düşen görevleri ve dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgiler yayınlanmakta, bu bilgi kütüphanesinden yararlanmanız dileğiyle…

Taşınma Öncesi Elbiselerinizi Paketleyin ve Fazlalıklardan Kurtulun

Birçok insan taşınma öncesi paketleme ve eşyaları yeniden organize etme fikrini stresli ve zor bir iş olarak görür. Ama hemen pes etmeyin. Bu yöntem size elbiselerinizi paketleme ve yeni eve hangi elbiselerin götürüleceği konusunda yardımcı olacaktır. Taşınmadan önce bir günü bu iş için ayırmayı unutmayın.

Yeni Eve Taşınmadan Önce Yapılması Gerekenler

Evden eve nakliyat çok sık yapmadığımız işlerden biridir. Buna rağmen gündemimize geldiğinde stres düzeyimizi zıplatmaktadır. Birçok belirsizlik ile karşı karşıya olmak bizi endişeye sürüklüyor. Bu stresimizin bize zarar vermemesi için yeni eve taşınmadan önce dikkatli bir planlama yapılması bizi ferahlatacaktır. Yeni eve taşınmadan önce yapılması gerekenler konusunda size yardımcı olması için aşağıdaki dokümanı hazırladık.

Eşya Depolama

Eşya depolama alanı kiralamak için çok farklı nedenleriniz olabilir. Belki yeni taşınacağınız eviniz hazır olana kadar eşyanızı bir depoya kaldırmanız gerekiyor veya eşyanız yeni evinize sığmıyordur. Gerekçeniz her ne ise eşya depolama hizmeti almadan önce bilmeniz gereken birkaç önemli nokta var.

Eşyaların Taşınma Esnasında Zarar Görmesini Nasıl Engelleriz (Zarar Görürse Ne Yapmalıyız)

Evden eve nakliyat büyük bir olaydır. Aile yadigârı eşyalar, evden araca taşınacak, araçta üst üste konulacak, yeni eve çıkarılacak ve eve tekrar yerleştirilecek acaba zarar görürler mi? Bunları düşündükçe tüyleriniz ürperiyor mu? Ama endişelenmenize gerek yok Enakliyat burada hem sorularınızı cevaplamak için hem de nakliyat tavsiyeleri ile süreci nasıl yöneteceğiniz hakkında sizi bilgilendirmek için yazıyor. Okumaya devam…

Evden eve Nakliyatta Nelere Dikkat Edilmeli Bölüm 2

Sözleşme imzalamayı ihmal etmeyin. Nakliyat firmanız ile anlaştığınız şartları sözleşme ile yazılı hale getirin. Tüm ev eşyalarınızı emanet ettiğiniz firma ile aranızda bir belge olsun. Hiç istemeyiz ama birçok problem yaşanabilir biz hazırlıklı olalım. Üşeniyorum şimdi sözleşmeyi kim hazırlayacak diyor iseniz işte size hazır bir evden eve nakliyat sözleşmesi tam istediğiniz gibi sadece çıktısını alın ve karşılıklı imzalayın.

Eden Eve Nakliyatta Nelere Dikkat Edilmeli

Evden eve nakliyat süreci stresli ve zahmetli olduğunu taşınan herkes tecrübe etmiştir. Özellikle şehirlerarası evden eve nakliyat şehir içi nakliyata göre çok daha fazla stres oluşturur. Eşyanızı bir araca yükleyip yeni şehre eşyalarınızdan önce siz gider eşyayı beklersiniz. “Eşya ne zaman gelecek?” “Acaba eşyam zarar gördü mü?” “Nakliyat firmama ulaşamıyorum yoksa bir şey mi oldu? Daha birçok soru ve olası birçok problem nedeniyle bu sorular farklılaşmakta ve stresi arttırmaktadırlar.

Evden Eve Nakliyat Firmalarının Sorumluluğu Sınırlandırıldı

Karayolu ile eşya taşınmasına dair hükümler, uluslararası taşımacılıkta uygulanan özel çekme hakkı ile sınırlandırıldı. Yurt içi taşıma yapan nakliyeci: malın hasara uğraması, zayi olması yâda kaybolması halinde eşya bedeli ile veya zararın tam karşılığı ile sorumluydu. Ancak yeni Türk Ticaret Kanunu sorumluluğu sınırlamaktadır. Nasıl mı?

Pratik Evden Eve Nakliyat Önerileri

Mevsim itibariyle evden eve nakliyat özellikle şehirlerarası taşınmalar artmaya başlıyor. Pek çok aile okulların kapandığı zaman evlerini taşımaya başlıyor. İster nakliyat firmasından hizmet alın ister kolileri kendiniz hazırlayın, hareketli ve yorucu günler başlıyor. Yeni evin bulunması, temizlenmesi ve taşınma öncesi evdeki tüm eşyaların şöyle bir gözden geçirilmesi gerekiyor. Bu işlerin hepsi sizleri bekliyor.

Birçok Firmadan Teklif Aldım Doğru Fiyatı Nasıl Seçeceğim?

Şöyle bir deyim vardır hiç duydunuz mu “topluluklar yanlışta birleşmez” tam olarak böylemi söyleniyor bilmiyorum. Ama anlatmak isteğimi anladığınızı sanıyorum bir firma size çok düşük fiyat verebilir, aslında bu işin yapılmayacağı bir fiyattır bu. Ancak birçok firmanın size imkânsız fiyatlar (düşük fiyat) verme olasılığı çok düşük tür.

Yaz Sezonunda Taşınırken Tasarruf Yapmanıza Yardımcı Olacak Beş Yol

Evinizi taşırken nasıl tasarruf yapacağınız hakkında duyacağınız fikirler kış sezonunda işin fazla olmadığı dönemlere aitse bunlar biraz eskimiş olabilir. Yani sizin için yararlı öneriler olmayacaktır. Her taşınma işinin kendine has özellikleri vardır.
Enakliyat Bilgi İletişim Hiz. Tic. Ltd. Şti © Copyright 2011-2014 Enakliyat.com.tr Her Hakkı Saklıdır.